Strona głównaNasze projektyStypendia i działalność charytatywna

Stypendia i działalność charytatywna

Wspieramy zdolną młodzież z Bydgoszczy i okolic. Ufundowaliśmy dziesięć całorocznych stypendiów dla uczennic i uczniów z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy z niezamożnych rodzin oraz stypendium dla zdolnej młodej biegaczki.

Stypendyści uzdolnieni artystycznie

Wśród uczniów, którzy otrzymali od nas wsparcie jest między innymi Dominika, która dojeżdża codziennie do szkoły w Bydgoszczy. Przyznane stypendium w zeszłym roku szkolnym przeznaczyła głównie na dojazdy do szkoły, materiały artystyczno-plastyczne do zajęć i wycieczkę szkolną do Poznania.

Kolejna nasza stypendystka, Amelia, stypendium przeznaczyła na pokrycie kosztów mieszkania w internacie oraz na zakup aparatu fotograficznego. Amelia pochodzi z miejscowości oddalonej o sto kilometrów od Bydgoszczy, dlatego możliwość mieszkania w internacie była kluczowa, żeby mogła chodzić do szkoły plastycznej i rozwijać swój talent. Pasją Amelii jest fotografia, jest także wolontariuszką w schronisku dla zwierząt.

Stypendium dla młodej biegaczki

Ufundowaliśmy roczne stypendium dla młodej biegaczki. W sierpniu 2023 r. nawiązaliśmy partnerstwo z Fundacją Zdrowy Ruch, która prowadzi program stypendialny „Wybieraj w przyszłość”. Jego celem jest pomoc zdolnym biegaczom i biegaczkom w wieku 14-20 lat w rozwoju kariery sportowej poprzez roczne stypendia i udział w programie szkoleniowym. Nasza stypendystka, Zuzanna Wiernicka, wicemistrzyni Europy, będzie otrzymywać comiesięczne wsparcie od stycznia do października 2024 roku.

Partnerzy

Operatorem programu stypendialnego dla uzdolnionej artystycznie młodzieży z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy jest Fundacja Świętego Mikołaja. Stypendium dla młodej biegaczki przekazaliśmy za pośrednictwem Fundacji Zdrowy Ruch.

Ufunduj stypendium

Jeśli chcesz razem z nami pomóc zdolnej uczennicy lub uczniowi z niezamożnej rodziny, przekaż darowiznę. Każdą przekazaną kwotę pomnożymy i ufundujemy kolejne stypendium.

Fundacja PVE Dobra Energia, numer konta: 15 1140 1052 0000 3341 8400 1001 z dopiskiem „na stypendium”.

Aktualności

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!