Strona głównaAktualnościZostaliśmy partnerem akcji The Distinguished Gentleman’s Drive na rzecz zdrowia mężczyzn

Zostaliśmy partnerem akcji The Distinguished Gentleman’s Drive na rzecz zdrowia mężczyzn

czwartek, 28 września, 2023

W niedzielę 24 września odbyła się bydgoska edycja akcji The Distinguished Gentleman’s Drive na rzecz upowszechnienia wiedzy na temat profilaktyki raka prostaty i problemu depresji wśród mężczyzn. Jednym z celów naszej fundacji jest ochrona i promocja zdrowia, więc postanowiliśmy zostać partnerem tego wydarzenia.

Akcja ma zasięg międzynarodowy, a organizatorem całego przedsięwzięcia jest fundacja mająca siedzibę w Australii, zbierająca fundusze w ramach akcji Movember. I chociaż jak sama nazwa sugeruje Movember odbywa się od lat w listopadzie, to twórcy i wszystkie osoby zaangażowane w Distinguished Gentlemans Drive już we wrześniu zachęcają wszystkich mężczyzn do dbania o swoje zdrowie.

Punktualnie o 10:00 pod Pałacem w Ostromecku rozpoczęła się bydgoska edycja akcji The Distinguished Gentleman’s Drive na rzecz upowszechnienia wiedzy na temat profilaktyki raka prostaty i problemu depresji wśród mężczyzn, w której wzięło około 30 kierowców jadących zabytkowymi samochodami. W wydarzeniu wzięli także udział Agata i Michał Czajkowscy z naszej fundacji.

Rajd, który zachęcał mężczyzn do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie, prowadził bardzo malowniczą trasa przez Fordon, Trzeciewiec, Kotomierz, Koronowo, Wierzchucin Królewski, Sośno, Mąkowarsko, Gostycyn, Mędromierz, Piła Młyn, Minikowo, Klonowo, Sucha Wielonek. Finał wydarzenia odbył się w Porcie Rodzinnym Tazbirowo nad Zalewem Koronowskim.

Ważnym elementem wydarzenia był wykład dotyczący profilaktyki zdrowia mężczyzn, który wygłosił prof. dr hab. n. med. Tomasz Drewa, kierownik Katedry Urologii i Andrologii Collegium Medicum UMK, prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Dziękujemy Marcinowi Klimkowskiemu oraz Michałowi Gąsiorowskiemu z Radia 357 za rozmowę na temat całej akcji w audycji „Chłopcy z ferajny”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia autorstwa Krzysztofa Różańskiego.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!