Strona głównaAktualnościNasi stypendyści z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Nasi stypendyści z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

sobota, 1 czerwca, 2024

Małgosia z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy jest jedną z dziesięciu osób, którym ufundowaliśmy całoroczne stypendium w ramach współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja. Dziesięcioro zdolnych młodych ludzi z niezamożnych rodzin z Bydgoszczy i okolic co miesiąc przez cały rok szkolny 2023/24 otrzymuje stypendium na rozwój swojego talentu.

Małgosia jest uczennicą Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, wybitnie uzdolnioną osobą o nieszablonowych zainteresowaniach. Wychowuje się w wielodzietnej rodzinie i otrzymane stypendium jest dla niej szansą na rozwój talentów artystycznych:

Stypendia to piękny pomysł! My, młodzi, często nie próbujemy nowych rzeczy przez blokadę finansową. Boimy się próbować. A jak ta bariera znika, to możemy odkryć nowe płaszczyzny rozwoju, które wcześniej były dla nas zamknięte. W moim przypadku, prócz kursu pierwszej pomocy, o którym marzyłam od lat, były to nowe techniki malarskie, takie jak akwarela, czy olej. Dużą część środków ze stypendium przeznaczyłam właśnie na artykuły malarskie, które są kosztowne. Bardzo dziękuje za daną mi szansę!

Dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy PVE udało nam się zebrać kwotę 6 650 złotych na rzecz stypendiów. Dołożyliśmy resztę i dzięki temu już drugi rok z rzędu wspieramy 10 młodych ludzi z Bydgoszczy i okolic comiesięcznymi stypendiami w wysokości 300 zł każde (czyli 3000 złotych na rok szkolny dla jednego ucznia). Operatorem programu stypendialnego jest Fundacja Świętego Mikołaja, która organizuje szkolne komisje i dba o odpowiedni wybór kandydatów i rozliczenie każdego ze stypendiów.

Nasi stypendyści z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy (rok szkolny 2023/2024):

Dominika z III klasy
Julia z V klasy
Gabrysia z IV klasy
Helena z II klasy
Maciek z III klasy
Patrycja z III klasy
Yulia z IV klasy
Weronika z 3 klasy
Ala z III klasy
Małgosia z IV klasy

Jeśli chcieliby Państwo razem z nami pomóc zdolnej uczennicy lub uczniowi z niezamożnej rodziny, prosimy o darowiznę. Każdą przekazaną kwotę pomnożymy i ufundujemy kolejne stypendium.

Fundacja PVE Dobra Energia, numer konta: 15 1140 1052 0000 3341 8400 1001 z dopiskiem: na stypendium.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!