Strona głównaAktualnościMatematyka z Dobrą Energią w szpitalu dziecięcym w Bydgoszczy

Matematyka z Dobrą Energią w szpitalu dziecięcym w Bydgoszczy

wtorek, 21 maja, 2024

W ostatni piątek nasze wolontariuszki, Eliza i Karolina, odwiedziły małych pacjentów ze szpitala dziecięcego w Bydgoszczy proponując im niecodzienną formę spędzania czasu – lekcję matematyki z Dobrą Energią. Dzieci były bardzo chętne i zaangażowane w naukę przez zabawę. Dziękujemy za zaproszenie paniom nauczycielkom ze szpitalnej szkoły.

Kilka miesięcy temu dziewczyny przyszły do nas z pewnym pomysłem… Obydwie kochają matematykę, lubią dzieci i chcą pomagać. Zaproponowały, że będą odwiedzać dzieci i zarażać je pasją do matematyki, a także tłumaczyć to, co może wydawać się na pierwszy rzut oka zawiłe. I tak powstał pomysł na „Matematykę z Dobrą Energią”.

Na razie odbyła się jedna pilotażowa lekcja, ale na pewno będziemy je powtarzać w ramach naszych działań na rzecz dzieci przebywających w szpitalu. Regularnie odwiedzamy je także wraz z Katarzyną Torzewską i „Teatrzykami z Dobrą Energią”, a wiosną tego roku odwiedziliśmy dzieci wraz z naszym ambasadorem – przyrodnikiem i biologiem Adamem Zbyrytem.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!