Strona głównaAktualnościRaport z podsumowaniem akcji na rzecz pomocy edukacyjnej dla polskich i ukraińskich dzieci

Raport z podsumowaniem akcji na rzecz pomocy edukacyjnej dla polskich i ukraińskich dzieci

środa, 15 listopada, 2023

W grudniu 2022 roku wsparliśmy Fundację Świętego Mikołaja i jej akcję na rzecz zapewnienia pomocy edukacyjnej polskim i ukraińskim dzieciom w trudnej sytuacji. Dzięki temu pomoc trafiła do ponad 3100 dzieci. Fundacja opublikowała właśnie raport z podsumowaniem rezultatów akcji.

Od początku naszego działania angażujemy się w różne akcje charytatywne. Jedną z nich są świąteczne licytacje na antenie Radia 357 na rzecz podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja. W grudniu 2022 roku celem zbiórki była pomoc edukacyjna dzieciom z Polski i z Ukrainy.

Zaangażowaliśmy się na wiele sposobów

Sfinansowaliśmy między innymi produkcję filiżanek, które zostały zlicytowane na Allegro Charytatywni. Pokryliśmy koszty rejsu dla słuchaczy Radia 357 oraz kampanię plakatową na nośnikach AMS w całej Polsce. Przekazaliśmy także na licytację model studia Radia 357 zbudowany z tysiąca klocków Lego przez Jacka i Marcina Siedlaczków – finalistów programu Lego Masters Polska. Słuchacze mogli także licytować udział w Liście Piosenek Radia 357 nadawanej z dachu hauseboata, którą zorganizowaliśmy w lipcu 2023 r.

Udział w licytacjach na antenie Radia 357

Przedstawiciele naszej fundacji brali także udział w licytacjach na antenie oraz przekazaliśmy darowiznę na konto Fundacji Świętego Mikołaja. Dodatkowo więc zasililiśmy w ten sposób całą akcję kwotą ponad 181 000 złotych.

Rejs dla zwycięzców licytacji

Słuchacze wylicytowali udział w rejsie za łączną kwotę ponad 140 tysięcy złotych. Cała kwota została przeznaczona na pomoc dzieciom, a koszty organizacji rejsu pokryła nasza fundacja. 8 czerwca 2023 załoga rejsu wyruszyła z Marina Yacht Park w Gdyni. Rejs odbył się po Zatoce Gdańskiej. Słuchacze popłynęli w niego razem z red. Kubą Strzyczkowskim.

Rezultaty całej akcji

Dzięki zaangażowaniu i hojności słuchaczy Radia 357 łącznie udało się zebrać kwotę: 1 424 747,87 zł. Pomoc trafiła do 3100 dzieci z Polski i Ukrainy. Dzieci wzięły udział w bezpłatnych zajęciach i warsztatach, wyjazdach i wycieczkach, a 100 z nich otrzymało roczne stypendia. W ramach tych środków fundacja zorganizowała także bezpłatne projekty dla młodzieży.

Raport z podsumowaniem

„Dziękujemy Fundacji PVE Dobra Energia za szczególne zaangażowanie w całą akcję.” – napisali Joanna Paciorek i Dariusz Karłowicz, założyciele Fundacji Świętego Mikołaja w opublikowanym właśnie raporcie z podsumowaniem akcji.

Cały raport można przeczytać tu: https://mikolaj.org.pl/assets/cms/Repository/161/Nasz-RAPORT-z-programu-pomocy-edukacyjnej-Jak-pomagamy-razem-ze-Sluchaczami-Radia-357.pdf

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!