Strona głównaAktualnościZuzanna Wiernicka, wspierana przez nas stypendystka, pobiła rekord Polski

Zuzanna Wiernicka, wspierana przez nas stypendystka, pobiła rekord Polski

poniedziałek, 3 czerwca, 2024

Dzięki współpracy z Fundacją Zdrowy Ruch, która prowadzi program stypendialny Wybiegaj w Przyszłość, możemy wspierać niezwykłą młodą biegaczkę – Zuzannę Wiernicką, która otrzymuje ufundowane przez nas comiesięczne stypendium. Zuza właśnie pobiła rekord Polski w biegu na 5000 metrów U20 osiągając czas 15:55,78. To jednocześnie minimum na Mistrzostwa Świata juniorek, które pod koniec wakacji odbędą się w Limie i póki co – najlepszy wynik w Europie.

Zuza w październiku skończyła dopiero 17 lat, a ma już na swoim koncie zdobycie srebrnego medalu mistrzostw Europy w biegu na dystansie 3000 metrów do lat 20-tu (U20). Medal mistrzostw Europy to jednak nie wszystko. Zuzanna, która przybiegła z czasem 9:21.40 przy okazji pobiła także rekord Polski U18 (czyli do lat 18-tu) na 3000 metrów.

W minioną sobotę, w mistrzostwach Polski juniorek w Ciechonowie, Zuza pobiła rekord kraju biegu na 5000 metrów, choć biegła ten dystans po raz pierwszy.  Jako pierwsza w historii nastolatka przebiegła ten dystans w kraju poniżej 16 minut – dokładnie z czasem 15 minut 55 sekund i 78 setnych sekundy.

Stypendium dla młodej zdolnej biegaczki przekazywane za pośrednictwem Fundacji Zdrowy Ruch to kolejny nasz sposób na wspieranie sportu dziewcząt. W 2023 roku uruchomiliśmy pilotażową edycję programu grantowego dla dziewczęcych klubów sportowych, w którym biorą udział cztery kluby z różnych stron Polski. Regularnie wspieramy także kluby, w których trenują dziewczynki poprzez pokrycie kosztów wyprodukowania strojów sportowych, wyjazdów na zawody czy nagród w turniejach.

Przypominamy, że już w sobotę 15 czerwca w Warszawie odbędzie się impreza biegowa 1 Mila – przy zakupie pakietu startowego można przekazać cegiełkę na rzecz programu stypendialnego Wybiegaj w Przyszłość, a my te wszystkie te cegiełki podwoimy. Wszystko po to, by zebrać środki na jeszcze więcej stypendiów!

Zapisy i wszystkie informacje: 1mila.pl/warszawa

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!