Strona głównaAktualnościKupiliśmy skrzypce dziewczynce z Ukrainy

Kupiliśmy skrzypce dziewczynce z Ukrainy

środa, 15 lutego, 2023

Od początku wojny w Ukrainie wspieramy organizacje niosące pomoc humanitarną. Zaangażowaliśmy się w licytacje charytatywne na rzecz Polskiej Misji Medycznej, wsparliśmy także dzieci z Ukrainy, przebywające pod opieką Fundacji Świętego Mikołaja.

Skrzypce dla Yany

Sfinansowaliśmy między innymi zakup wykonanych na miarę skrzypiec dla jedenastoletniej Yany z Ukrainy. Po wybuch wojny Yana schroniły się w Gdańsku. Yana to bardzo uzdolniona artystycznie dziewczynka, do wybuchu wojny uczyła się w szkole muzycznej w Kołomyi, gdzie mieszkała z rodziną. Na skrzypcach gra od piątego roku życia. W rodzinnym mieście Yana często uczestniczyła w lokalnych koncertach, miała swój solowy koncert, wygrała wiele konkursów. Yana ćwiczyła na pożyczonych skrzypcach dwie godziny dziennie, ale marzyła o własnym instrumencie, który byłby odpowiedni do jej wzrostu i na którym mogłaby grać bez ograniczeń. Yana chodzi do polskiej szkoły i pilnie się uczy. Dzięki naszemu wsparciu Yana otrzymała wykonany na miarę instrument i może rozwijać swój talent.

Świąteczne licytacje na rzecz dzieci z Ukrainy

Zostaliśmy także partnerem grudniowej kampanii społecznej na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci z Polski i z Ukrainy prowadzonej przez Fundację Świętego Mikołaja, Radio 357 i firmę AMS. Sfinansowaliśmy produkcję charytatywnych filiżanek, koszty rejsu dla słuchaczy Radia 357 oraz kampanię plakatową na nośnikach AMS w całej Polsce, a także przekazaliśmy na licytację model Studia A Radia 357 zbudowany z tysiąca klocków Lego przez Jacka i Marcina Siedlaczków – finalistów tegorocznego sezonu programu Lego Masters Polska oraz udział w Liście Piosenek Radia 357 nadawanej z hauseboata. Łącznie dzięki zaangażowaniu naszej fundacji w świąteczne licytacje zebrano 388 tysięcy 299 złotych na pomoc edukacyjną dla dzieci z Polski i z Ukrainy, podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!