Strona głównaZespół

Zespół

Karolina i Adnan, Agata i Michał, Kamila i Piotr oraz Ewa i Filip

Fundatorzy
Karolina i Adnan, Agata i Michał, Kamila i Piotr oraz Ewa i Filip

W 2022 roku naszą fundację założyli: Karolina i Adnan Qaraqish, Agata i Michał Czajkowscy, Kamila i Piotr Nowiccy oraz Ewa i Filip Kolasińscy – grono filantropów od lat zaangażowanych w pomaganie innym.

Nasza organizacja nie jest fundacją korporacyjną. Pieniądze na nasze działania nie pochodzą ze środków firmowych, a z prywatnych środków przekazywanych przez fundatorów i darczyńców.

Karolina Qaraqish i Agata Czajkowska

Zarząd
Karolina Qaraqish i Agata Czajkowska

Zarząd fundacji, czyli Karolina Qaraqish (Prezeska Fundacji) i Agata Czajkowska (Członkini Zarządu) pełni swoją funkcję pro bono.

Iza Stawicka

Menadżerka
Iza Stawicka

Ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w pracy w organizacjach pozarządowych, takich jak: Polska Akcja Humanitarna, Fundacja Świętego Mikołaja i fundacja korporacyjna Inter Cars. Brała udział w świątecznych licytacjach prowadzonych przez red. Kubę Strzyczkowskiego na antenie Trójki i Radia 357. Od czerwca 2023 roku w zespole naszej fundacji.

Natalia Chruścicka

Koordynatorka Projektów i Biura
Natalia Chruścicka

Bydgoszczanka z pochodzenia z dużym doświadczeniem pracy w takich instytucjach jak: Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacja Świętego Mikołaja czy Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Uniwersytetu Mikołaja Mikołaja w Toruniu. W zespole fundacji od lutego 2024. Koordynuje między innymi projekt „Biblioteki pełne Dobrej Energii”.

Katarzyna Torzewska

Twórczyni Bajek i Teatrzyków z Dobrą Energią
Katarzyna Torzewska

Autorka i wykonawczyni przedstawień, pedagog specjalny. Przez ostatnie 15 lat opowiedziała tysiącom dzieci piękne historie i zaprosiła je do świata bajek. Mieszka w lesie pod Bydgoszczą, ale znana jest w całej Polsce. Stworzone przez nią „Bajki z Dobrą Energią” można usłyszeć w podcastach Radia 357.

Monika Izbaner

Koordynatorka Projektu Szkoła Młodych Liderek
Monika Izbaner

Doktorka filologii angielskiej z ponad dwudziestoletnim stażem pracy. Twórczyni Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich w Języku Angielskim „Muszkieterowie Słowa”. Prowadzi szkolenia z debat oksfordzkich, występów publicznych i kreatywności. Swoje metody pracy prezentuje na konferencjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Grecji, Włoszech i Słowenii.

Wolontariusze

W naszych działaniach wspierają nas wolontariusze z Grupy PVE oraz grono przyjaciół, którzy pomagają nam podczas prowadzonych przez nas akcji. Mieszkasz w Białych Błotach, Bydgoszczy lub okolicy i chcesz nam pomagać? Napisz do Natalii: natalia@pvedobraenergia.pl

Adam Zbyryt

Ambasador Fundacji
Adam Zbyryt

Biolog, ornitolog, popularyzator nauki i autor czterech książek przyrodniczych. Razem z redaktorem Marcinem Cichońskim prowadzi w Radiu 357 podcast „Z Dobrą Energią w las” oraz cykl „Dwóch ludzi z puszczy”. Występuje w serialu przyrodniczym „Podglądacze przyrody” emitowanym na antenie Polsatu. Był prelegentem prestiżowego TEDx-u i wielu innych wydarzeń popularnonaukowych. Współpracuje z magazynem „Przekrój”, gdzie publikuje teksty na tematy przyrodnicze. Za działania popularyzatorskie otrzymał tytuł „Popularyzatora Nauki 2021” w kategorii Animator w konkursie zorganizowanym przez serwis #PAP „Nauka w Polsce”. Od 2023 roku ambasador naszych projektów. Jesienią 2024 roku wydamy jego pierwszą książkę dla dzieci pod tytułem „Supermoce naszych zwierząt”.