Strona głównaAktualnościMatematyka z Dobrą Energią – działamy wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Solca Kujawskiego

Matematyka z Dobrą Energią – działamy wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Solca Kujawskiego

poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

W ostatnią sobotę na zaproszenie Stowarzyszenie Rozwoju Solca Kujawskiego Karolina Łabęda i Eliza Boinska, nasze wolontariuszki z Grupy PVE, przeprowadziły dla dzieci zajęcia „Matematyka z Dobrą Energią” używając w trakcie takich nieoczywistych pomocy naukowych jak czapeczki urodzinowe czy kostki Rubika. Cel: pokazać dzieciom, że matematyka wcale nie jest taka trudna i można się przy niej dobrze bawić.

Zajęcia „Matematyka z Dobrą Energią” były częścią projektu „O energii – ekologiczno-kulturalne warsztaty dla dzieci”, w ramach którego nawiązaliśmy lokalne partnerstwo ze stowarzyszeniem z Solca Kujawskiego.

W lekcji wzięło udział 14 dzieci, uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej. Wolontariuszki ćwiczyły z dziećmi rozpoznawanie figur geometrycznych w naturalnym otoczeniu, a także pomagały im w dostrzeganiu symetrii w środowisku przyrodniczym, sztuce, elementach i przedmiotach życia codziennego.

Wszystkie dzieci, które wzięły udział w warsztatach, otrzymały od nas książkę z cyklu Akademia Eko wiedzy pod tytułem: „Dobra energia. Źródła energii w przyrodzie.”

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!