Strona głównaAktualnościW partnerstwie z Fundacją Zdrowy Ruch wspieramy Zuzannę Wiernicką, 17-letnią wicemistrzynię Europy

W partnerstwie z Fundacją Zdrowy Ruch wspieramy Zuzannę Wiernicką, 17-letnią wicemistrzynię Europy

wtorek, 9 stycznia, 2024

Od początku naszych działań wspieramy sport dziewcząt, dlatego postanowiliśmy dołączyć do programu stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość” i ufundować roczne stypendium zdolnej młodej biegaczce. Nasze stypendium wesprze talent Zuzanny Wiernickiej, 17-letniej wicemistrzyni Europy w biegu na 3000 metrów w kategorii U20.

Dzięki współpracy z Fundacją Zdrowy Ruch, która prowadzi program stypendialny Wybiegaj w Przyszłość, mogliśmy wesprzeć niezwykłą młodą biegaczkę – Zuzannę Wiernicką.

Zuza w październiku skończyła dopiero 17 lat, a ma już na swoim koncie zdobycie srebrnego medalu mistrzostw Europy w biegu na dystansie 3000 metrów do lat 20-tu (U20). Medal mistrzostw Europy to jednak nie wszystko. Zuzanna, która przybiegła z czasem 9:21.40 przy okazji pobiła także rekord Polski U18 (czyli do lat 18-tu) na 3000 metrów. Zuza otrzymywać będzie comiesięczne stypendium od stycznia do października 2024 roku.

Stypendium dla młodej zdolnej biegaczki przekazywane za pośrednictwem Fundacji Zdrowy Ruch to kolejny nasz sposób na wspieranie sportu dziewcząt. W 2023 roku uruchomiliśmy pilotażową edycję programu grantowego dla dziewczęcych klubów sportowych, w którym biorą udział cztery kluby z różnych stron Polski. Regularnie wspieramy także kluby, w których trenują dziewczynki poprzez pokrycie kosztów wyprodukowania strojów sportowych, wyjazdów na zawody czy nagród w turniejach.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!