Strona głównaAktualnościPodsumowanie pierwszego roku naszych działań

Podsumowanie pierwszego roku naszych działań

piątek, 11 sierpnia, 2023

W lipcu 2023 r. minął rok od rejestracji naszej fundacji. Przez ten czas nawiązaliśmy wartościowe partnerstwa, by pomnażać dobrą energię od samego początku naszego istnienia. Zapraszamy do lektury podsumowania pierwszego roku naszych działań.

Stypendia i wsparcie rozwoju dzieci i młodzieży

Aby wspierać edukację dzieci i młodzieży ufundowaliśmy roczne stypendia dziesięciu uczennicom i uczniom z liceum plastycznego w Bydgoszczy, dofinansowaliśmy uczniowski klub sportowy, zostaliśmy partnerem strategicznym Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich w języku angielskim, dofinansowaliśmy wycieczkę stypendystów Fundacji Świętego Mikołaja do Warszawy, mikołajkowe upominki dla dzieci i nagrody dla najbardziej aktywnych szkół biorących udział w ogólnopolskim programie Stypendia św. Mikołaja.

Ochrona środowiska i sadzenie lasów

Zostaliśmy współorganizatorem ogólnopolskiej akcji sadzenia lasów – łącznie razem ze społecznością Radia 357 i Fundacją Las Na Zawsze zasadziliśmy 10,6 ha lasu w czterech miejscach w Polsce: Suchowoli, Szamocinie, Durągu, Chlebiotkach. Ziemia, na której został posadzony las została wykupiona, więc las nie zostanie wycięty. Nasi wolontariusze przeprowadzili pokazowe lekcje dotyczące odnawialnych źródeł energii w szkołach podstawowych.

Akcje charytatywne

Regularnie braliśmy udział w akcjach i licytacjach charytatywnych przekazując w ten sposób pieniądze na rzecz podopiecznych Polskiej Misji Medycznej, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Fundacji Świętego Mikołaja i innych organizacji pomocowych. Przeprowadziliśmy aukcję charytatywną podczas wyjazdu integracyjnego dla pracowników firmy Provento. Całą zebraną kwotę przeznaczyliśmy na stypendia dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin z Bydgoszczy i okolic.

Wsparcie kultury i sztuki

Zostaliśmy mecenasem Radia 357 stworzonego przez dziennikarzy, którzy odeszli z mediów państwowych i wspieranego przez 50 000 słuchaczy w ramach crowdfundingu. Ufundowaliśmy także powstanie serii słuchowisk dla dzieci Bajki z Dobrą Energią. Wsparliśmy organizację cyklu koncertów muzyków z Bydgoszczy.

Pomoc Ukrainie

Po wybuchu wojny przekazaliśmy środki organizacjom pomocy humanitarnej działającym na terenie Ukrainy i na rzecz uchodźców w Polsce. Kupiliśmy także skrzypce utalentowanej dziewczynce z Ukrainy – Yanie, która uciekając z ograniętego wojną kraju straciła swój instrument.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!