Strona głównaNasze projektyGranty dla dziewczęcych klubów sportowych

Granty dla dziewczęcych klubów sportowych

Prowadzimy program grantowy dla dziewczęcych klubów sportowych.

Dlaczego program grantowy dla dziewczęcych klubów sportowych?

Celem naszego projektu jest zmniejszenie dysproporcji płci w sporcie i zachęcenie dziewcząt do regularnego uprawiania sportu. Chcemy poprzez granty wesprzeć dziewczęta uprawiające sport i mieszkające na polskich wsiach i w małych miasteczkach, likwidować bariery finansowe, które często są przeszkodą w rozwoju utalentowanych zawodniczek.

Głęboko wierzymy, że regularne uprawianie sportu przez dziewczynki ma pozytywny wpływ na ich zdrowie, rozwój osobisty, umiejętność radzenia sobie z przeciwnościami losu i poczucie własnej wartości.

Jakie kluby chcemy wspierać?

Do pilotażowej edycji naszego programu mogły zgłaszać się kluby sportowe działające na terenie Polski w gminie liczącej do 20 tys. mieszkańców, w których min. 90% trenujących osób to dziewczyny między 6 a 19 rokiem życia.

Przyznane granty

W ramach pilotażowej edycji naszego programu komisja konkursowa postanowiła przyznać 4 granty w wysokości 5000 złotych następującym dziewczęcym klubom sportowym z małych miejscowości:

1. LUKS Sukces Komprachcice (piłka siatkowa)
2. SG Roztoczanka Tomaszów Lubelski (gimnastyka artystyczna)
3. KP Jantarek Władysławowo (sekcja cheerleadingu sportowego)
4. LZKS Heros Boguszów-Gorce (zapasy)

Harmonogram pilotażowej edycji programu grantowego dla dziewczęcych klubów sportowych

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Nasz projekt wpisuje się bezpośrednio w Cele Zrównoważonego Rozwoju ogłoszone we wrześniu 2015 roku przez przywódców krajów członkowskich ONZ. Stanowią one podstawę nowej Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju świata, uwzględniającej aspekt ekonomiczny, społeczny i środowiskowy. Plan ten wskazuje najważniejsze wyzwania naszych czasów. Przedstawia wizję budowy lepszego świata z korzyścią dla mieszkańców planety oraz jego naprawy. Program grantowy dla dziewczęcych klubów sportowych wpisuje się w cel 5 – równość płci i wzmocnienie pozycji kobiet i dziewcząt.

Masz pytania? Napisz: iza@pvedobraenergia.pl lub zadzwoń: +48 798 619 515


Pobierz dokumenty:

 

Regulamin konkursu grantowego dla dziewczęcych klubów sportowych Wniosek o grant DO WYPEŁNIENIA Załącznik nr 1 Wzór wniosku o grant Załącznik nr 2 Wzór sprawozdania cząstkowego Załącznik nr 3 Wzór sprawozdania końcowego Załącznik nr 4 Wzór umowy o przyznanie grantu finansowego Załącznik nr 5 Harmonogram programu Załącznik nr 6 Wzór oświadczenia o wyrażeniu zgody na publikację wizerunku.

Aktualności

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!