Strona głównaAktualnościWspieramy dziewczynki z KP Jantarek z Władysławowa

Wspieramy dziewczynki z KP Jantarek z Władysławowa

czwartek, 14 grudnia, 2023

Widzicie te szerokie uśmiechy? To Lea i Ala, które trenują w Klubie Piłkarskim Jantarek z Władysławowa, w sekcji cheerleadingu sportowego. To jeden z czterech klubów z całej Polski, który zakwalifikował się do udziału w pilotażowej edycji naszego programu grantowego dla dziewczęcych klubów sportowych.

„W czasie pandemii jedynymi organizacjami, które mogły wciąż normalnie działać, były kluby sportowe. W pewnej chwili stwierdziliśmy, że treningi piłki nożnej sprawiają, że chłopcy mogą w tym ciężkim czasie funkcjonować aktywnie, ale co z dziewczynkami? Tak narodził się pomysł na otworzenie w naszej miejscowości sekcji cheerleadingu sportowego: połączenia tańca sportowego, gimnastyki sportowej i podstaw akrobatyki. Pomysł okazał się wielkim sukcesem i przy pierwszych naborach w szczycie pandemii zapisało się do nas prawie sto dziewczynek. Działamy od tego czasu i szkolimy zawodniczki od 4 roku życia. Chcemy stworzyć w naszym rejonie modę na bycie cheerleaderką, czyli zdrową, świadomą, z poczuciem własnej wartości dziewczynę. Chcemy odejść od stereotypowego patrzenia na cheerleaderki. Mamy wielkie marzenia.” – tak napisała we wniosku o grant Magdalena Szyczewska, prezeska klubu.

KP Jantarek Cheerleaders Team  otrzymał od nas grant w wysokości 5000 złotych, który trenerzy mają zamiar przeznaczyć na zakup nowych mat do ćwiczeń oraz dodatkowy sprzęt sportowy dla zawodniczek.

Poprzez nasz program grantowy „Z dobrą energią możesz więcej”  chcemy wspierać dziewczęta uprawiające sport i mieszkające w małych miejscowościach i likwidować bariery finansowe, które często są przeszkodą w rozwoju utalentowanych zawodniczek.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!