Strona głównaAktualnościWspieramy dziewczynki z Ludowego Zapaśniczego Klubu Sportowego HEROS

Wspieramy dziewczynki z Ludowego Zapaśniczego Klubu Sportowego HEROS

piątek, 22 grudnia, 2023

Klub działa w miejscowości Boguszów-Gorce w powiecie wałbrzyskim i trenuje w nim 18 dziewcząt w wieku 6-19 lat. Treningi odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku, a w zależności od okresu startowego czasami również w soboty. W weekendy najczęściej dziewczynki startują w zawodach. To jeden z czterech klubów z całej Polski, który zakwalifikował się do udziału w pilotażowej edycji naszego programu grantowego dla dziewczęcych klubów sportowych.

„Boguszów-Gorce to jedna z najbiedniejszych gmin w Polsce. Prowadzimy wyłącznie działalność nieodpłatną – zawodniczki nie płacą nie tylko za treningi, ale także za udział w zawodach i obozach sportowych, nie pobieramy żadnych składek. Na co dzień łamiemy stereotypy i pokazujemy, że sporty walki są również dla kobiet, a sport i odnalezienie swojej pasji to szansa na lepsze życie dla dziewcząt. Niezależnie od tego, czy nasze podopieczne będą zdobywały w przyszłości tytuły mistrzowskie, czy nie – największą korzyścią jest ich przygotowanie fizyczne, odporność psychiczna i emocjonalna, które buduje się podczas uprawiania zapasów i które pozwolą im odnosić sukcesy w wielu innych dziedzinach życia”. – napisała we wniosku do naszego programu grantowego pani Joanna Kołodziej, wiceprezes klubu.

LZKS HEROS Boguszów-Gorce otrzymał od nas grant w wysokości 5000 złotych, który trenerzy mają zamiar przeznaczyć na zakup strojów dla zawodniczek.

Poprzez nasz program grantowy „Z dobrą energią możesz więcej”  chcemy wspierać dziewczęta uprawiające sport i mieszkające w małych miejscowościach i likwidować bariery finansowe, które często są przeszkodą w rozwoju utalentowanych zawodniczek.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!