Od początku naszego istnienia wspieramy dziewczęta uprawiające sport i mieszkające w małych miejscowościach. Z radością informujemy, że dziś objęliśmy swoim wsparciem także młode zawodniczki trenujące piłkę nożną w Klubie Sportowym Stella Kraśnik.
Klub Stella Kraśnik powstał z inicjatywy byłych zawodniczek poprzedniego klubu kobiecego w Kraśniku, który został rozwiązany w 2015 r. Była bramkarka ówczesnego klubu, a obecna prezes Magdalena Badura, przywróciła w lipcu 2019 r. kobiecą piłkę nożną w Kraśniku.
W klubie trenuje 100 dziewczynek pomiędzy 6 a 19 rokiem życia, a treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. W klubie działają dwie grupy tzw. „Przedszkola Stelli”, które zachęcają najmłodszych do sportu i pokazują od najmłodszych lat, że dziewczynki też mogą grać w piłkę. Przez to że w tych grupach trenują również chłopcy, pokazują dziewczynkom, że nie ma różnicy w płci w spełnianiu swoich pasji.Dziewczynki uczestniczą w rozgrywkach ligowych LZPN w kategoriach: Żak, Młodziczki, Seniorki, a w okresie zimowym w licznych turniejach halowych. Co roku klub organizuje Turniej Charytatywny „Gramy dla Hani!” – siostry bliźniaczki jednej z zawodniczek, dziewczynki chorej na porażenie mózgowe i wiele innych przypadłości. Jest to najważniejsza impreza klubowa, w którą angażuje się cała społeczność klubu. Zawodniczki trenują w klubie za darmo (nie ma składek członkowskich), a trenerzy działają w klubie pro bono. Celem klubu jest rozwijanie pasji i pokazywanie społeczności, że piłka nożna to także sport dla kobiet, dziewczyn i dziewczynek.
„Trenerzy starają się pomagać dziewczynkom nie tylko na arenie sportowej, ale także w sferach rodzinnych i szkolnych. Nasz klub tworzą ludzie z pasją, a przede wszystkim byłe zawodniczki, które kiedyś przebyły drogę, którą teraz pokonują nasze podopieczne. Mimo młodego wieku jako zarząd, staramy się z całych sił, aby dziewczynkom niczego nie zabrakło i mogły się spełniać w tym, co lubią i potrafią niekiedy poświęcając na to swój wolny czas. W związku ze zwiększającymi się kosztami transportu i sprzętu potrzebujemy przede wszystkim funduszy na sprzęt sportowy. Brak składek członkowskich nie pozwala nam na zakup wielu potrzebnych rzeczy, ale jednocześnie pozytywnie przyczynia się do wyrównywania szans dostępu do zajęć, bez względu na sytuację finansową rodziny. Marzenia poszczególnych dziewcząt są ambitne i jest ich mnóstwo. Liczymy na to, że się spełnią i będziemy pomagać w ich realizacji, jak tylko będziemy potrafili.” – Magdalena Badura, Martyna Łukasik i Rafał Tomiło trenerzy KS Kraśnik.
Jesteśmy szczęśliwi, że do grupy wspieranych przez nas klubów, dołączyły młode piłkarki.