Strona głównaAktualnościWspieramy dziewczynki ze Stowarzyszenia Gimnastycznego Roztoczanka z Tomaszowa Lubelskiego

Wspieramy dziewczynki ze Stowarzyszenia Gimnastycznego Roztoczanka z Tomaszowa Lubelskiego

niedziela, 7 stycznia, 2024

Wspieramy młode zawodniczki gimnastyki artystycznej z Tomaszowa Lubelskiego. Dziewczynki trenują w klubie Roztoczanka, który powstał w listopadzie 2020 roku i obecnie liczy 80 dziewcząt w wieku 6-18 lat.To jeden z czterech klubów z całej Polski, który zakwalifikował się do udziału w pilotażowej edycji naszego programu grantowego dla dziewczęcych klubów sportowych.

„Naszą motywacją jest zaangażowanie dziewczynek, które u nas ćwiczą i dają z siebie wszystko na każdym treningu oraz ich rodziców, którzy często poświęcają swój wolny czas, żeby pomóc w wyjazdach na zawody. Otworzyliśmy oddział na terenie wiejskim i widzimy ogromne problemy z motoryką u dziewcząt. Wierzymy, że wychodząc naprzeciw dziewczynkom z atrakcyjną ofertą zdrowego ruchu, jesteśmy w stanie odkryć niejeden talent i dać dziewczynkom szansę na rozwój nie tylko na poziomie fizycznym, ale także osobowościowym.”– napisała we wniosku pani Joanna Bartecka, która prowadzi klub Roztoczanka w Tomaszowie Lubelskim.

Stowarzyszenie Roztoczanka otrzymało od nas grant w wysokości 5000 złotych, który trenerzy przeznaczą na zakup mat do gimnastyki, maczug i obręczy do treningów oraz pokrycie kosztów wyjazdu na zawody.

Poprzez nasz program grantowy „Z dobrą energią możesz więcej” chcemy wspierać dziewczęta uprawiające sport i mieszkające w małych miejscowościach i likwidować bariery finansowe, które często są przeszkodą w rozwoju utalentowanych zawodniczek.

 

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!