Strona głównaAktualnościWspieramy dziewczynki z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Sukces ze wsi Komprachcice

Wspieramy dziewczynki z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Sukces ze wsi Komprachcice

niedziela, 17 grudnia, 2023

Przedstawiamy wam najmłodsze siatkarki ze wsi Komprachcice leżącej w woj. opolskim. Dziewczynki trenują w klubie LUKS „Sukces” Komprachcice, który obecnie liczy 80 dziewcząt w wieku 6-18 lat. To jeden z czterech klubów z całej Polski, który zakwalifikował się do udziału w pilotażowej edycji naszego programu grantowego dla dziewczęcych klubów sportowych.

„Sekcja piłki siatkowej powstała w 2007 roku. Na początku w klubie trenowało 12 zawodniczek, których liczba z czasem zwiększyła się do 80. Zależy nam na tym, żeby dziewczęta dobrze czuły się podczas rozgrywania meczy i turniejów. Część dziewczyn pochodzi z rodzin o trudnej sytuacji finansowej i nie możemy dodatkowo obciążać rodziców kosztami zakupu strojów, dlatego zgłaszamy się do waszego programu. Od zawsze współpracujemy z rodzicami, dofinansowujemy wyjazdy dziewcząt na kilkudniowe turnieje oraz zimowy i letni obóz sportowy, które organizujemy co roku od początku naszej działalności. Dla wielu zawodniczek te wyjazdy są jedyną formą wypoczynku zimowego i letniego w ciągu roku. My, trenerzy, nie pobieramy wynagrodzenia za wykonywaną pracę, działamy jako wolontariusze.” – napisała we wniosku jedna z trenerek, pani Małgorzata Szczubiał.

LUKS „Sukces” otrzymał od nas grant w wysokości 5000 złotych, który trenerzy przeznaczą na zakup nowych strojów sportowych dla zawodniczek.

Poprzez nasz program grantowy „Z dobrą energią możesz więcej”  chcemy wspierać dziewczęta uprawiające sport i mieszkające w małych miejscowościach i likwidować bariery finansowe, które często są przeszkodą w rozwoju utalentowanych zawodniczek.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!