Strona głównaAktualnościWspieramy Uczniowski Klub Sportowy Łobzonka z Łobżenicy

Wspieramy Uczniowski Klub Sportowy Łobzonka z Łobżenicy

czwartek, 21 września, 2023

Łobżenica to niewielkie miasteczko liczące niewiele ponad dwa tysiące mieszkańców w woj. wielkopolskim. Przy lokalnej szkole podstawowej działa uczniowski klub sportowy, w którym uczennice trenują lekką atletykę. Postanowiliśmy wesprzeć sportowe talenty dziewcząt.

Wiosną tego roku wsparliśmy klub po raz pierwszy przekazując zawodniczkom nowe stroje sportowe oraz darowiznę finansową na działalność sportową.

W miniona niedzielę spotkaliśmy się wszyscy podczas mitingu lekkoatletycznego 1 Mila na Stadionie Golęcin w Poznaniu. Sfinansowaliśmy przyjazd i start w zawodach 20 dziewczynom z Uczniowskiego Klubu Szkolnego Łobzonka.

Chcemy wspierać dziewczęta uprawiające sport i mieszkające na polskich wsiach i w małych miasteczkach, a także likwidować bariery finansowe, które często są przeszkodą w rozwoju utalentowanych zawodniczek i dlatego uruchamiamy pierwszy w Polsce program grantowy skierowany do dziewczęcych klubów sportowych.

Głęboko wierzymy w to, że regularne uprawianie sportu przez dziewczynki ma pozytywny wpływ na ich na zdrowie, rozwój osobisty, umiejętność radzenia sobie z przeciwnościami losu i poczucie pewności siebie, co ma szczególne znaczenie pośród dziewcząt wywodzących się z niewielkich miejscowości.

Autorem zdjęcia dziewczyn z Łobzonki jest pan Andrzej Olszanowski, któremu serdecznie dziękujemy za udostępnienie zdjęcia.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!