Strona głównaNasze projektySupermoce naszych zwierząt – nasza publikacja autorstwa Adama Zbyryta

Supermoce naszych zwierząt – nasza publikacja autorstwa Adama Zbyryta

Przygotowujemy do wydania pierwszą książkę dla dzieci autorstwa Adama Zbyryta pod tytułem „Supermoce naszych zwierząt”, do której ilustracje przygotował znany bydgoski rysownik Dawid Kilon. Książka ukaże się jesienią 2024 roku.

Autor opisuje w niej przeróżne gatunki zwierząt, które żyją tuż obok nas, a o których często niewiele wiemy. Ich „supermoce” to wyjątkowe umiejętności takie jak: niezwykła szybkość, nieśmiertelność czy fotosynteza (tak, nadal mówimy o zwierzętach). Książka zawiera w sobie mnóstwo ciekawostek, w tym opisy zwierząt, które korzystają z odnawialnych źródeł energii. Dodatek stanowić będą przeróżne ćwiczenia, gry i zabawy utrwalające wiedzę w niej zawartą.

Nie trzeba jechać do Azji czy Afryki, aby przeżyć niezwykłą przygodę. Wystarczy wyjście na pobliską łąkę, czy do lasu i uważne obserwowanie otaczającego świata. Spostrzegawcze oko zawsze dojrzy coś ciekawego, a ciekawski umysł będzie zadawał pytania i szukał odpowiedzi. Wiele z nich znajdziecie na kartach tej książki, w tym wskazówki, gdzie spotkać niesamowite zwierzęta i na czym polegają ich supermoce. – pisze Adam Zbyryt we wstępie.

Po wydaniu książki, razem z autorem odwiedzimy uczniów szkół podstawowych z różnych stron Polski i tym samym zainaugurujemy projekt „Lekcja przyrody z Dobrą Energią”. Każdy z uczniów, który weźmie udział w zajęciach z Adamem Zbyrytem, otrzyma od nas bezpłatny egzemplarz książki. W ramach projektu przygotujemy również scenariusze lekcji dla nauczycieli przyrody.

Wkrótce więcej informacji.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!