Strona głównaAktualnościJakie warsztaty mogą przeprowadzić biblioteki w ramach projektu „Biblioteki Pełne Dobrej Energii”?

Jakie warsztaty mogą przeprowadzić biblioteki w ramach projektu „Biblioteki Pełne Dobrej Energii”?

poniedziałek, 18 marca, 2024

Został już tylko tydzień na nadsyłanie zgłoszeń do konkursu „Biblioteki Pełne Dobrej Energii”. Do udziału w projekcie zapraszamy biblioteki wiejskie z całej Polski. Aby się zgłosić, wystarczy wypełnić i przesłać do nas prosty wniosek zgłoszeniowy wraz z opisem 3 zajęć ekologicznych, które przeprowadzone zostaną w bibliotece. Poniżej publikujemy listę naszych propozycji.

Poprzez projekt „Biblioteki Pełne Dobrej Energii” we współpracy z wiejskimi bibliotekami z całej Polski chcemy podnosić wśród dzieci i młodzieży poziom wiedzy dotyczącej troski o środowisko naturalne, ekologii, odnawialnych źródeł energii (OZE), zmian klimatycznych, a także rozwijać ich zainteresowania naukami przyrodniczymi.

Jakie warsztaty ekologiczne możne przeprowadzić biblioteka? Poniżej nasze propozycje:

Harmonogram II edycji programu „Biblioteki Pełne Dobrej Energii”:

Książki w prezencie dla bibliotek

Każda biblioteka biorąca udział w projekcie otrzyma pakiet piętnastu książek skierowanych do różnych grup wiekowych – od dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym po młodzież i dorosłych. Wybraliśmy książki, które mają pozytywne opinie rodziców, nauczycieli i edukatorów, a także mogą inspirować dzieci i młodzież do samodzielnego badania przyrody i zachodzących w niej zjawisk.

Więcej informacji

Więcej szczegółów na temat Konkursu: https://pvedobraenergia.pl/biblioteki2edycja/

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ): https://pvedobraenergia.pl/odpowiedzi-na-najczesciej-zadawane-pytania-dotyczace-projektu-biblioteki-pelne-dobrej-energii/

 

Regulamin konkursu Biblioteki pełne dobrej energii_II edycja Wniosek do wypełnienia Biblioteki Pełne Dobrej Energii WZÓR Wniosku do wypełnienia Biblioteki Pełne Dobrej Energii

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!