Strona głównaAktualnościEko moda – relacja z warsztatów, które odbyły się w bibliotece szkolnej w Jerzmanowicach

Eko moda – relacja z warsztatów, które odbyły się w bibliotece szkolnej w Jerzmanowicach

wtorek, 5 marca, 2024

Biblioteki biorące udział w pierwszej edycji naszego autorskiego projektu „Biblioteki Pełne Dobrej Energii” prowadzą obecnie warsztaty ekologiczne dla dzieci. Biblioteka szkolna w Jerzmanowicach zorganizowała warsztaty tworzenia elementów ubioru z recyclingu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Warsztaty ekologiczne w bibliotece szkolnej w Jerzmanowicach

Przemysł modowy odpowiada za 20% globalnego zanieczyszczenia wody. Obecnie produkuje się więcej odzieży, niż w przeszłości, a duża jej część to ubrania bardzo niskiej jakości, które po chwili trafiają do śmieci. Dlatego tak ważne jest podnoszenie świadomości na temat tego problemu, także wśród dzieci.

Pani bibliotekarka ze szkoły podstawowej w Jerzmanowicach zorganizowała więc warsztaty eko mody i dzieci samodzielnie stworzyły elementy garderoby z materiałów pochodzących z recyklingu. Całe wydarzenie oparte było na książce „Jagna i ekowyzwania”, którą przekazujemy bibliotekom biorącym udział w naszym projekcie „Biblioteki Pełne Dobrej Energii” wraz z czternastoma innymi tytułami.

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji projektu dla wiejskich bibliotek

Obecnie trwa nabór do drugiej edycji projektu „Biblioteki Pełne Dobrej Energii” skierowanego do wiejskich bibliotek z całej Polski. Wnioski zgłoszeniowe można wysyłać do nas do 25 marca.

Tutaj znajdują się wszystkie najważniejsze informacje: https://pvedobraenergia.pl/projekty/biblioteki-pelne-dobrej-energii/

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!