Strona głównaAktualnościZielone Strefy Kultury 2024 już za nami! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Zielone Strefy Kultury 2024 już za nami! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

poniedziałek, 10 czerwca, 2024

Zielone Strefy Kultury to wyjątkowe wydarzenie, które zorganizowaliśmy w tym roku po raz pierwszy wraz z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy w sobotę 8 czerwca, w ramach Festiwalu Rytmu i Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion. Naszym partnerem była także firma TreECO, która przygotowała ekologiczne siedziska oraz mnóstwo ekoatrakcji dla najmłodszych.

Wraz z firmą TreECO przygotowaliśmy Strefę Animacji, Edukacji i Pokazów na Placu Teatralnym, a w niej między innymi: warsztaty origami, szybowiec, do którego każdy mógł wsiąść, strefę chillout z leżakami i panelem do ładowania telefonów komórkowych energią słoneczną, ekozabawy z animatorami i konkursy dla dzieci.

Artystki Katarzyna Torzewska i Katarzyna Kostrzewa przygotowały zieloną fotobudkę z dziko rosnących roślin. Na jej tle zdjęcia wszystkim chętnym wykonywała znana bydgoska fotografka – Justyna Szelągowska.

Na Barce Lemara odbyły się cztery przedstawienia dla najmłodszych: Teatrzyki z Dobrą Energią. Autorką i wykonawczynią przedstawień jest Katarzyna Torzewska – pedagog specjalny, a od kilkunastu lat opowiadaczka bajek, znana między innymi z Radia 357.

Jako finał na scenie odbył się koncert  The Vegetable Orchestra, czyli orkiestry z Wiednia grającej na warzywach. Całe wydarzenie poprowadził Rafał Frydrych, bydgoski korespondent Radia 357.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!