Strona głównaAktualnościWystartowała wyprawa do Australii, której jesteśmy oficjalnym partnerem

Wystartowała wyprawa do Australii, której jesteśmy oficjalnym partnerem

środa, 25 października, 2023

Wyprawa #MOŻESZ to projekt, który powstał by pokazać, że bariery, które stawiamy sobie sami, często są większe niż te rzeczywiste. Drogą lądową do Australii wyruszył dziś Michał Woroch – podróżnik i fotograf chorujący na zanik mięśni i poruszający się na wózku.

„Przez ponad sześć miesięcy będziemy podróżować starym Defenderem, tym samym, którym przemierzyłem obie Ameryki w towarzystwie Macieja Kamińskiego. Pomysł na tę wyprawę narodził się podczas mojej intensywnej rehabilitacji, na której spędziłem ogromną ilość czasu. Trzy lata temu wynaleziono lek na moją chorobę, i dzięki leczeniu „Nusinersenem” oraz intensywnym ćwiczeniom udało mi się zatrzymać jej postęp. Od ponad dwóch lat uczę się wstawać z wózka przy wsparciu rehabilitantów i specjalnych ortez. Proces pionizacji nie sprawi niestety, że zacznę chodzić, ale stanowi trudny i bolesny proces rehabilitacji, który jest niezbędny do zachowania prawidłowej postawy ciała oraz stymulacji układu krążenia. Podczas naszej wyprawy planuję kontynuować proces pionizacji, wstając z zablokowanymi kolanami i fotografując wyjątkowe miejsca. Do każdego zdjęcia chcemy dołączyć istotne historie, nasze doświadczenia oraz relacje ludzi, których spotkamy w trakcie podróży.” – pisze Michał Woroch na swojej stronie.

Michał chce pokazać, że dzięki ciężkiej pracy i determinacji jesteśmy w stanie osiągnąć swoje cele i przekroczyć granice, jakie sobie stawiamy.

Michał Woroch jest laureatem wielu nagród, w tym m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii Wyczyn Roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku. Wydawca i autor książki Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Uznany jednym ze 100 najbardziej wpływowych Polaków z niepełnosprawnością. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazały się w polskiej oraz zagranicznej prasie, między innymi w takich tytułach jak: National Geographic, Adventure Journal, Explorersweb, Traveler, Podróże, Globetrotter, Zwierciadło i Duży Format.

Nasza fundacja została oficjalnym partnerem wyprawy. Pokryliśmy część kosztów oraz ufundowaliśmy panele słoneczne do samochodu. Razem z Michałem chcemy wzmacniać poczucie sprawczości wśród młodzieży i dodać młodym ludziom sił do pokonywania codziennych trudności, dlatego też w ramach prowadzonej przez nas kampanii społecznej pod hasłem „Z dobrą energią możesz więcej” uczniowie z trzech liceów wzięli udział w zorganizowanych przez nas spotkaniach z Michałem Worochem.

fot. Adam Kwiatek

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!