Strona głównaAktualnościWarsztaty ekologiczne w bibliotece Szkoły Podstawowej w Maniewie

Warsztaty ekologiczne w bibliotece Szkoły Podstawowej w Maniewie

środa, 26 czerwca, 2024

W bibliotece w Maniewie w kwietniu, maju oraz czerwcu odbyły się trzy warsztaty edukacyjne zrealizowane w ramach projektu Biblioteki Pełne Dobrej Energii. Celem tych spotkań było podniesienie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz promowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

 

Pierwszy warsztat, skierowany do uczniów klasy 5, odbył się w kwietniu i poświęcony był tematyce efektu cieplarnianego. Uczniowie mieli okazję przeprowadzić ciekawe doświadczenia chemiczne z dwutlenkiem węgla, co pozwoliło im lepiej zrozumieć mechanizmy tego zjawiska. Dodatkowo obejrzeli film edukacyjny, który pokazał, jak każdy z nas może przyczynić się do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. Na zakończenie zajęć bibliotekarz przedstawił literaturę otrzymaną od nas w ramach grantu, która porusza tematykę efektu cieplarnianego, zachęcając uczniów do pogłębiania wiedzy w tym zakresie.

Dla uczniów klas 1-4 przygotowano konkurs plastyczny pod tytułem „OZE wokół nas”. Starsi uczniowie z klas 5-7 mogli natomiast wziąć udział w konkursie fotograficznym o tej samej tematyce. Celem obu konkursów było zwiększenie świadomości na temat odnawialnych źródeł energii (OZE) i ich roli dla środowiska.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego codziennie na przerwach, odbywały się spotkania połączone z głośnym czytaniem książek o tematyce ekologicznej. Akcja ta nie tylko promowała czytelnictwo, ale także zwracała uwagę na istotne kwestie związane z ekologią. Na zakończenie tej inicjatywy wyłoniono Mistrza Głośnego Czytania.

Warsztaty ekologiczne w bibliotece szkolnej SP w Maniewie cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej. Wzięło w nich udział łącznie 155 uczniów. Spotkania zwiększyły wiedzę dzieci na temat ekologii i przyrody, a także, głęboko w to wierzymy, zachęciły do działania na rzecz jej ochrony.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!