Strona głównaAktualnościWarsztaty ekologiczne w Bibliotece Szkoły Podstawowej im. Gen. Józefa Bema w Starym Polu

Warsztaty ekologiczne w Bibliotece Szkoły Podstawowej im. Gen. Józefa Bema w Starym Polu

wtorek, 25 czerwca, 2024

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Gen. Józefa Bema w Starym Polu, która bierze udział w naszym projekcie „Biblioteki pełne Dobrej Energii” zaproponowała dla swoich uczniów cykl niezwykłych warsztatów edukacyjnych, które poszerzyły ich wiedzę na temat ekologii i przyrody, a także zainspirowały do działań na rzecz jej ochrony.

17 maja 2024 roku odbyły się warsztaty pod nazwą „Wspinaczka na Szczyt Wiedzy Klimatycznej”. Celem spotkania było zwiększenie świadomości uczniów na temat ocieplenia klimatu oraz możliwych sposobów na ograniczenie negatywnych skutków zmian klimatycznych. Uczniowie brali udział w grupowych dyskusjach, podczas których omawiali problem topnienia lodowców, zmian w cyklach opadów oraz ekstremalne zjawiska pogodowe. Kluczowym elementem warsztatów było generowanie kreatywnych pomysłów na redukcję emisji gazów cieplarnianych, takich jak ograniczenie plastiku, promowanie recyklingu oraz korzystanie z transportu publicznego.

Kilka dni później, uczniowie z zerówki mieli okazję poznać tajniki życia pszczół podczas warsztatów „Odkrywanie Fascynującego Świata Pszczół”. Program obejmował czytanie książki „Chodź na dwór. Praktyczne ćwiczenia z przyrody”, zabawy edukacyjne oraz sadzenie kwiatów. Dzieci, które wzięły udział w zajęciach, zobowiązały się do pielęgnacji swoich ogródków, aby zapewnić pszczołom odpowiednie miejsca do zapylania.

Kolejne wydarzenie, skierowane było do uczniów klas VI i nosiło nazwę „Odkrywanie Tajemnic Lasu i Sekretne Życie Drzew”. Inspiracją do tego spotkania była książka „Sekretne Życie Drzew”, która prowadziła uczniów przez niezwykłe aspekty życia drzew i ich znaczenia dla ekosystemu. Zajęcia zakończyły się wypełnianiem kart pracy „Drzewa w Naszym Otoczeniu”, co pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć rolę drzew w środowisku naturalnym.

Biblioteka zorganizowała również konkurs „Kreatywna Energia: Konkurs Plastyczny na Czystą Przyszłość”. Celem konkursu było zwiększenie  świadomości uczniów na temat odnawialnych źródeł energii.

Wszystkie działania zrealizowane były w ramach 2. edycji naszego ogólnopolskiego projektu „Biblioteki Pełne Dobrej Energii”.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!