Strona głównaAktualnościWarsztaty ekologiczne w bibliotece szkolnej w Jerzmanowicach

Warsztaty ekologiczne w bibliotece szkolnej w Jerzmanowicach

środa, 24 kwietnia, 2024

Jerzmanowice to wieś położona w województwie małopolskim. W Bibliotece Szkolnej Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach, która bierze udział w pierwszej edycji projektu „Biblioteki pełne Dobrej Energii”, odbyły się kolejne warsztaty ekologiczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Gdy połączymy Dzień Ziemi i Dzień Książek to wyjdą nam kreatywne warsztaty ekologiczne pt. „Twórcze żywe obrazy”. Zanim jednak przeszliśmy do twórczości artystycznej, obejrzeliśmy film edukacyjny „Ekologia. Jak możemy dbać o planetę?” oraz rozwiązaliśmy quiz dotyczący recyklingu i dbania o naszą Ziemię. Świetną nauką przez zabawę było również samodzielne segregowanie śmieci. Kwintesencją warsztatów były wykonane przez uczniów obrazy z materiałów pochodzących z recyklingu. Prace uczestników będzie można oglądać na wystawie, a w warsztatach towarzyszyła nam książka „Klimat. To, o czym dorośli ci nie mówią”.

Do końca kwietnia każda z 24 bibliotek biorących udział w pierwszej edycji przeprowadzi trzy warsztaty ekologiczne. Najlepsze z nich nagrodzimy spotkaniem z Adamem Zbyrytem – autorem książek przyrodniczych, biologiem i popularyzatorem nauki oraz ambasadorem naszej fundacji.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!