Strona głównaAktualnościW ramach „Leśnych spacerów ekologicznych” wraz z biblioteką w Mieścisku zapraszamy na film „Serce dębu”

W ramach „Leśnych spacerów ekologicznych” wraz z biblioteką w Mieścisku zapraszamy na film „Serce dębu”

wtorek, 12 marca, 2024

„Serce dębu” nie jest zwyczajnym filmem przyrodniczym, a raczej widowiskowym filmem przygodowym, w którym główną rolę grają wiewiórki, chrząszcze, sójki, mrówki i myszy polne. To poetycka oda do życia, w którym głos zabiera wyłącznie natura. W ramach projektu „Leśne spacery ekologiczne”, który we współpracy z nami realizuje przez cały 2024 rok biblioteka w Mieścisku, w czwartek 14 marca, odbędzie się bezpłatna projekcja tego filmu.

Dawno, dawno temu był sobie liczący dwieście dziesięć lat dąb, który był filarem swojego królestwa… Ten widowiskowy film przygodowy ma niezwykłą obsadę: wiewiórki, chrząszcze z rodziny ryjkowcowatych, sójki, mrówki, myszy polne… Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od owego majestatycznego drzewa, od korzeni aż po gałęzie, czerpiąc z niego pożywienie, schronienie i ochronę. Poetycka oda do życia, w którym głos zabiera wyłącznie natura.

Zapraszamy mieszkańców okolic Mieściska na projekcję filmu „SERCE DĘBU”, która obędzie się w Kinie Za Rogiem o godz. 18:00 w najbliższy czwartek 14 marca. Wstęp wolny.

Nasza fundacja współpracuje z Gminną Biblioteką Publiczną w Mieścisku w ramach programu wsparcia wiejskich bibliotek „Biblioteki Pełne Dobrej Energii”. W ramach projektu „Leśnych spacerów ekologicznych” odbędą się:
– cztery spacery „Szukam w lesie” na cztery pory roku
– konkursy plastyczne i fotograficzne
– pokazy filmowe
– podcasty „Leśne objawienia”
– warsztaty czytelnicze.

Zachęcamy do obejrzenia prelekcji do filmu „Serce dębu”, w której występuje Adam Zbyryt, ambasador naszej fundacji.

 

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!