Strona głównaAktualnościUruchamiamy Szkołę Młodych Liderek w szkole podstawowej w Białych Błotach

Uruchamiamy Szkołę Młodych Liderek w szkole podstawowej w Białych Błotach

wtorek, 14 maja, 2024

Rozpoczynamy kolejną edycję naszego projektu Szkoła Młodych Liderek, którego celem jest wzmacnianie kompetencji liderskich wśród dziewcząt z małych miejscowości. W tej edycji udział weźmie 17 uczennic z klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. M. Rejewskiego w Białych Błotach. Pierwsze zajęcia odbędą się już w najbliższy poniedziałek 20 maja.

„Niech ten projekt doda wam skrzydeł, żebyście mogły spełniać swoje marzenia” – Agata Czajkowska, współzałożycielka i członkini zarządu naszej fundacji

W ciągu najbliższych dwóch tygodni dziewczęta wezmą udział w pięciu spotkaniach i przygotują się do udziału w debacie pokazowej. Będą to następujące warsztaty, które potrwają łącznie 18 godzin:

W ramach podsumowania projektu na początku czerwca zostanie zorganizowana debata publiczna, na którą zaproszona zostanie społeczność szkolna. Będzie to uroczyste zakończenie projektu i każda z uczestniczek otrzyma pamiątkowy dyplom oraz upominek od naszej fundacji.

Kompetencje wzmacniane w ramach projektu Szkoła Młodych Liderek

Koordynatorką projektu Szkoła Młodych Liderek jest dr Monika Izbaner

Doktorka filologii angielskiej z ponad dwudziestoletnim stażem pracy, twórczyni Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich w Języku Angielskim Muszkieterowie Słowa. Prowadzi szkolenia z debat oksfordzkich, występów publicznych i kreatywności. Swoje metody pracy prezentuje na konferencjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Grecji, Włoszech i Słowenii. Mieszka w Koronowie.

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Nasz projekt wpisuje się bezpośrednio w Cele Zrównoważonego Rozwoju ogłoszone we wrześniu 2015 roku przez przywódców krajów członkowskich ONZ. Stanowią one podstawę nowej Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju świata, uwzględniającej aspekt ekonomiczny, społeczny i środowiskowy. Plan ten wskazuje najważniejsze wyzwania naszych czasów. Przedstawia wizję budowy lepszego świata z korzyścią dla mieszkańców planety oraz jego naprawy. Projekt „Szkoła Młodych Liderek” wpisuje się w cel 5 – równość płci i wzmocnienie pozycji kobiet i dziewcząt.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!