Strona głównaAktualnościSkąd u kozy broda? Nowa Bajka z Dobrą Energią do posłuchania w wolnym dostępie na stronie Radio357.pl

Skąd u kozy broda? Nowa Bajka z Dobrą Energią do posłuchania w wolnym dostępie na stronie Radio357.pl

środa, 22 maja, 2024

Kontynuujemy współpracę z Radiem 357 także w tym roku. Od maja przez kolejne dziesięć miesięcy na antenie radia i w podcastach pojawiać się będą nowe „Bajki z Dobrą Energią” autorstwa Katarzyny Torzewskiej. Zapraszamy na pierwszą z nowości.

Dawno temu żyła sobie koza. Koza była biała, potrafiła meczeć i skakać, i jak wszystkie kozy w tamtych czasach, nie miała brody. No bo i po co. A jeść uwielbiała kapustę. Na wszystkich okolicznych polach i zagonach gospodarze uprawiali zboże i ziemniaki. Tylko na jednym rosła kapusta.

Poletko to należało do pewnej ubogiej kobiety. Miała ona nadzieję, że kapusta wyrośnie pięknie. Chciała sprzedać ją na targu, a za zarobione pieniądze wyżywić siebie i swoje dzieci. Kapustę posadziła wiosną i pielęgnowała ją najlepiej jak umiała. Już po miesiącu zagony zazieleniły się dorodnymi listeczkami. „Jaka jestem szczęśliwa – wołała kobieta. – Jeszcze nigdy kapusta nie rosła tak pięknie.” Codziennie przychodziła na pole, wyrywała chwasty, podlewała, a dorodne główki rosły i rosły.
Ale pewnego dnia, kiedy kapusta była już całkiem duża, przyszła na pole koza i zjadła kilka sztuk…

– tak zaczyna się najnowsza „Bajka z Dobrą Energią”, której od dziś wszystkie dzieci mogą posłuchać na stronie Radia 357.

„Bajki z Dobrą Energią” to nie są zwykłe bajki, to prawdziwe słuchowiska. Katarzyna Torzewska od lat opowiada dzieciom o magicznym świecie drzew, lasów i zwierząt wykorzystując przy tym niezwykłe rekwizyty, wplatając w swoje opowieści muzykę i śpiew. Kasia jest pedagogiem dziecięcym, interesuje się terapią poprzez sztukę, prowadzi zajęcia dla dzieci i występuje ze swoimi bajkami w całej Polsce.

Gdzie można posłuchać Bajek z Dobrą Energią?

Bajki są dostępne za darmo na stronie Radia 357 w formie podcastów. Dostęp do bajek jest otwarty, wystarczy tylko kliknąć w link lub wpisać w wyszukiwarce na stronie radia hasło: bajki. Są one przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

„Bajki z Dobrą Energią” dostępne na stronie Radia 357:

Kolejne bajki Katarzyny Torzewska będą pojawiać się co miesiąc na antenie Radia 357. Premiera w audycji „Tatowanie” Krystiana Hanke.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!