Strona głównaAktualnościSami urządzamy nasz eko ogródek – warsztaty dla dzieci w bibliotece w Moszczenicy

Sami urządzamy nasz eko ogródek – warsztaty dla dzieci w bibliotece w Moszczenicy

wtorek, 7 maja, 2024

Rosną nam młodzi mistrzowie ogrodnictwa! Biblioteka w Moszczenicy w woj. małopolskim w ramach naszego projektu Biblioteki pełne Dobrej Energii zorganizowała warsztaty „Sami urządzamy nasz eko ogródek”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania relacji.

Najpierw dzieci dowiedziały się na czym polega zakładanie podwyższonych grządek, a potem uczyły się rozpoznawać nasiona roślin uprawnych, a także określać smak i sposoby ich wykorzystania w kuchni.

Podczas warsztatów dzieci poznały również książki: „Chodź na dwór! Praktyczne ćwiczenia z przyrody” oraz „Możemy uratować naszą ziemię” przekazane bibliotece przez naszą fundację, które dostarczyły wszystkim dodatkowej wiedzy na temat ekologii, ogrodnictwa i zrównoważonego rozwoju.

Młodzi ogrodnicy wzięli udział w sadzeniu nasion i roślin na wcześniej przygotowanych podwyższonych grządkach. Zasiali koper, pietruszkę, dynię oraz nasadzili zioła takie jak oregano, melisa i mięta. Posadzili też poziomki.

Po zakończeniu warsztatów dzieci zgłosiły swoją chęć do dyżurowania przy podlewaniu i dbaniu o rośliny.

To inspirujące wydarzenie zainspirowało nas do działania w imię zrównoważonego ogrodnictwa i odpowiedzialnej konsumpcji. – tak napisała na profilu biblioteki organizatorka warsztatów.

Brawo, dzieciaki! Niech wszystko pięknie rośnie!

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!