Strona głównaAktualnościPrzeprowadziliśmy cykl spotkań dla młodzieży „Z dobrą energią możesz więcej”

Przeprowadziliśmy cykl spotkań dla młodzieży „Z dobrą energią możesz więcej”

poniedziałek, 16 października, 2023

W ramach prowadzonej przez nas kampanii społecznej pod hasłem „Z dobrą energią możesz więcej” uczniowie z wybranych liceów w Bydgoszczy, Szubinie i Nakle nad Notecią wzięli udział w spotkaniach z podróżnikiem i fotografem Michałem Worochem. Razem z Michałem chcemy wzmacniać poczucie sprawczości wśród młodzieży i dodać młodym ludziom sił do pokonywania codziennych trudności.

Michał Woroch choruje na zanik mięśni i porusza się na wózku – mimo tego podróżuje po świecie, napisał książkę i założył swoją fundację, która działa na rzecz aktywizacji osób z niepełnosprawnością. Jest także laureatem wielu nagród, w tym m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii Wyczyn Roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku. Wydawca i autor książki Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Uznany jednym ze 100 najbardziej wpływowych Polaków z niepełnosprawnością. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazały się w polskiej oraz zagranicznej prasie, między innymi w takich tytułach jak: National Geographic, Adventure Journal, Explorersweb, Traveler, Podróże, Globetrotter, Zwierciadło i Duży Format.

W ramach prowadzonej przez nas kampanii społecznej pod hasłem „Z dobrą energią możesz więcej” uczniowie z wybranych liceów wzięli udział w spotkaniach w Michałem w październiku 2023 r. Michał opowiadał o swoich podróżach, pokazywał zdjęcia i odpowiadał na liczne pytania młodzieży. Łącznie w organizowanych przez nas spotkaniach wzięło udział kilkuset uczniów z następujących szkół:

Jeszcze w tym miesiącu Michał wyruszy na nową wyprawę. Tym razem przez kilka miesięcy będzie pokonywał specjalnie przystosowanym do potrzeb osoby z niepełnosprawnością Land Roverem Defenderem drogę lądową z Polski do Australii. Wyprawa #MOŻESZ to projekt, który powstał by pokazać, że bariery, które stawiamy sobie sami, często są większe niż te rzeczywiste. Michał chce pokazać, że dzięki ciężkiej pracy i determinacji jesteśmy w stanie osiągnąć swoje cele i przekroczyć granice, jakie sobie stawiamy. Nasza fundacja została oficjalnym partnerem wyprawy Michała Worocha.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!