Strona głównaAktualnościPrzedszkolaki na tropie ekologicznych rozwiązań – relacja z zajęć biblioteki w gminie Tuchomie

Przedszkolaki na tropie ekologicznych rozwiązań – relacja z zajęć biblioteki w gminie Tuchomie

piątek, 19 kwietnia, 2024

Pierwsza edycja naszego projektu „Biblioteki pełne Dobrej Energii” nadal trwa. Do końca kwietnia każda z 24 bibliotek przeprowadzi trzy warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży na podstawie otrzymanych od nas książek. Oto relacja ze spaceru przyrodniczego przeprowadzonego przez panie z Biblioteki Publicznej Gminy Tuchomie (woj. pomorskie).

Wspólnie z uśmiechniętą grupą ze Słonecznikowego Przedszkola w Modrzejewie wyruszyliśmy wczoraj na „Wiosenny spacer z książką” w poszukiwaniu ekologicznych rozwiązań w naszej miejscowości. Opowiedzieliśmy sobie o energii pozyskiwanej ze słońca i wiatru (obejrzeliśmy przy okazji panele na budynku remizy i sali wiejskiej oraz lampy solarne zasilane dodatkowo wiatrakami), kontenerach Polskiego Czerwonego Krzyża (zamiast wyrzucać nasze ubrania zachowane w dobrym stanie, mogą jeszcze komuś posłużyć), ogrodzie deszczowym (estetyczny i zrównoważony system retencjonujący wodę – zbiera wodę deszczową i oddaje ją do ekosystemu). Nie zabrakło także odwiedzin na placu zabaw, opowieści o miododajnych kwiatach i podziwiania hojnie obdarzonego drzewka pełnego maleńkich szyszek. Na koniec, zainspirowani książką „Chodź na dwór! Praktyczne ćwiczenia z przyrody” odbijaliśmy na kartkach struktury kory drzewa, szyszek i kamieni. Wycięliśmy je i wykonaliśmy z nich przypinki, by każdy przedszkolak mógł mieć niewielki element przyrody zawsze przy sobie.

Spośród wszystkich bibliotek wybierzemy trzy, które w nagrodę otrzymają możliwość zorganizowania u siebie spotkania z Adamem Zbyrytem – naukowcem, przyrodnikiem, autorem książek i znanym popularyzatorem nauki.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!