Strona głównaAktualnościZagłosuj na książkę naszego ambasadora w plebiscycie na Mądrą Książkę Roku

Zagłosuj na książkę naszego ambasadora w plebiscycie na Mądrą Książkę Roku

czwartek, 7 marca, 2024

Książka „Sensacyjne życie ptaków. Pierzaste wampiry, tęczowe albatrosy i trujące przepiórki” autorstwa naszego ambasadora, Adama Zbyryta, została nominowana w plebiscycie na Mądrą Książkę Roku. Głosowanie jest bezpłatne, wystarczy oddać głos poprzez kliknięcie na stronie konkursu.

Plebiscyt Mądra Książa Roku

Mądra, ale napisana przystępnym językiem, wartościowa, inspirująca do własnych poszukiwań i refleksji, podsycająca głód poznawania, do tego opowiadająca o złożonym świecie nauki w przyjazny czytelnikowi sposób – taka ma być Mądra Książka Roku, wybierana w prestiżowym konkursie, organizowanym przez Uniwersytet Jagielloński wraz z portalem Mądre Książki. Głosowanie trwa do końca marca.

O czym jest książka „Sensacyjne życie ptaków”?

Adam Zbyryt, popularyzator nauki i przyrodnik, wprowadza nas w fascynujący świat ptaków – czasem egzotycznych i rzadkich, ale przede wszystkich tych, które każdego dnia możemy spotkać w lasach i w miastach. Jego książka to nie tylko wyborna porcja rzetelnej ptasiej wiedzy, ale też świetna zachęta do rozpoczęcia własnych obserwacji.

Autor przedstawia nieznane fakty i ciekawostki, opisuje nietypowe zachowania i zwyczaje, a nieraz… sam stara się do ptaków upodobnić, żeby sprawdzić, jak mogą odbierać świat. I okazuje się, że my, ludzie, wcale tak bardzo od tych pierzastych stworzeń się nie różnimy. Tylko nam czasem trochę trudniej oderwać się od ziemi…

Jestem ptasiarzem od dziecka, już ponad 30 lat. Sięgnąłem po tę książkę, ponieważ jestem fanem audycji „Dwóch Ludzi z Puszczy”, którą Pan Adam prowadzi razem z Marcinem Cichońskim. To najlepsza książka o ptakach, jaką przeczytałem, a było ich naprawdę wiele. – tak o nominowanej książce pisze Pan Piotr, użytkownik portalu Lubimy Czytać.

Jak zagłosować?

Aby zagłosować na książkę naszego ambasadora w plebiscycie Mądra Książka Roku wystarczy wejść w artykuł poniżej, zaznaczyć książkę Adam Zbyryt, „Sensacyjne życie ptaków. Pierzaste wampiry, tęczowe albatrosy i trujące przepiórki”, Wydawnictwo Poznańskie i kliknąć przycisk „głosuj”: https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,30758302,glosowanie-czas-zaczac-wybieramy-madra-ksiazke-roku.html

Adam Zbyryt – Człowiek z Puszczy

Adam Zbyryt to biolog, ornitolog, popularyzator nauki i autor czterech książek przyrodniczych. Razem z redaktorem Marcinem Cichońskim prowadzi cykl audycji przyrodniczych „Dwóch ludzi z puszczy” na antenie Radia 357 . Występuje w serialu przyrodniczym „Podglądacze przyrody” emitowanym na antenie Polsatu. Był prelegentem prestiżowego TEDx-u i wielu innych wydarzeń popularnonaukowych. Współpracuje z magazynem „Przekrój”, gdzie publikuje teksty na tematy przyrodnicze. Za działania popularyzatorskie otrzymał tytuł „Popularyzatora Nauki 2021” w kategorii Animator w konkursie zorganizowanym przez serwis #PAP „Nauka w Polsce”. Adam Zbyryt jest ambasadorem naszej fundacji.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!