Strona głównaAktualnościObchody wczorajszego Dnia Ziemi w Bibliotece Publicznej w Łochowie

Obchody wczorajszego Dnia Ziemi w Bibliotece Publicznej w Łochowie

wtorek, 23 kwietnia, 2024

Biblioteka Publiczna w Łochowie to jedna z 24 bibliotek z całej Polski biorących udział w pierwszej edycji naszego projektu „Biblioteki pełne Dobrej Energii”. Z okazji Dnia Ziemi dzieci wraz z paniami bibliotekarkami wyruszyły na spacer przyrodniczy. Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Aby aktywnie uczcić Dzień Ziemi, wyruszyliśmy na spacer wraz z grupą żądnych przygód podróżników. Naszą pomocą w terenie była książka „Chodź na dwór. Praktyczne ćwiczenia z przyrody” autorstwa Catherine Ard. Mieliśmy między innymi możliwość dowiedzieć się, jakie informacje zawarte są w pniu ściętego drzewa, jakie tropy zostawiają mieszkańcy lasu, do czego służą betonowe słupki, które znaleźć można w lesie. Każdy uczestnik wykonał mapę przebytej wspólnie trasy, na której zaznaczył najciekawsze punkty. Dzięki specjalnej kamerze udało nam się, sprawdzić jak wygląda życie w podwodnym świecie mokradeł. Mimo kapryśnej pogody mogliśmy, również zobaczyć jak prezentują się z powietrza tereny, po których wędrowaliśmy. Na koniec spotkania zasiedliśmy wspólnie przy ognisku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za obecność. Szczególne podziękowania kierujemy dla Emiliana Sito za wsparcie przy realizacji projektu.

„Choć na dwór. Praktyczne ćwiczenia z przyrody” to jedna z 15 książek, które otrzymują od nas wiejskie biblioteki biorące udział w projekcie. Każda z bibliotek, które zakwalifikowały się do pierwszej edycji, do końca kwietnia musi przeprowadzić trzy warsztaty ekologiczne dla dzieci. Nagrodzimy najlepsze z nich.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!