Strona głównaAktualnościMiędzynarodowy Dzień Lasów i lasoterapia w Jerzmanowicach

Międzynarodowy Dzień Lasów i lasoterapia w Jerzmanowicach

czwartek, 21 marca, 2024

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach świętowały Międzynarodowy Dzień Lasów spędzając czas na leśnych zajęciach, które zorganizowała dla nich pani bibliotekarka w ramach naszego projektu „Biblioteki pełne Dobrej Energii”.

Uczniowie dowiedzieli się jak jak ogromne korzyści niesie ze sobą las: uspokaja i relaksuje, dobroczynnie wpływa na mózg i jest bezpłatnym lekiem, dzięki któremu podnosi się nasza odporność. Rozmawialiśmy również o tym, jak ważne jest dbanie o naturalne środowisko i pozbieraliśmy śmieci z odwiedzonego lasu. – napisała w swojej relacji pani z biblioteki szkoły podstawowej w Jerzmanowicach.

Każda z bibliotek biorących udział w naszym projekcie otrzymuje w prezencie pakiet 15 książek o tematyce przyrodniczej i ekologicznej i przeprowadza trzy ekologiczne warsztaty dla dzieci. Wiosna to idealny moment, żeby spędzać coraz więcej czasu na świeżym powietrzu i odkrywać otaczającą nas przyrodę. W pierwszej edycji projektu „Biblioteki pełne Dobrej Energii” biorą udział 24 wiejskie biblioteki.

Międzynarodowy Dzień Lasów został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, od 2012 r. dzień 21 marca obchodzony jest na całym świecie. Obchody mają na celu rozbudzenie w społeczności całego świata świadomości znaczenia lasów dla człowieka. Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) zachęca wszystkie kraje do podejmowania działań służących pogłębianiu wiedzy o roli i znaczeniu lasów.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!