Strona głównaAktualnościKsiążka naszego ambasadora Adama Zbyryta zdobyła tytuł Mądrej Książki Roku 2023

Książka naszego ambasadora Adama Zbyryta zdobyła tytuł Mądrej Książki Roku 2023

poniedziałek, 27 maja, 2024

W dziewiątej edycji konkursu Mądra Książka Roku 2023 – plebiscytu na najlepszą książkę popularnonaukową minionego roku, jedną ze statuetek otrzymał Adam Zbyryt, biolog, ornitolog i popularyzator nauki, a także ambasador naszej fundacji.

O wyróżnienie w czterech kategoriach walczyło w tym roku 15 nominowanych pozycji. Nagrodę „Mądra Książka Roku 2023” w głosowaniu internautów i czytelników Gazety Wyborczej otrzymała książka autorstwa naszego ambasadora, Adama Zbyryta, „Sensacyjne życie ptaków. Pierzaste wampiry, tęczowe albatrosy i trujące przepiórki” (Wydawnictwo Poznańskie).

Czy przepiórki mogą być trujące? Czy wśród ptaków występują żywiące się krwią wampiry? W jaki sposób ptaki wykorzystują swoje (i nie tylko swoje) odchody? Jak dbają o zdrowie i urodę? Czy zażywają narkotyki? To tylko kilka fascynujących pytań, na które w książce „Sensacyjne życie ptaków” odpowiada polski ornitolog i doświadczony popularyzator wiedzy przyrodniczej Adam Zbyryt. Lektura ta oferuje fascynujący wgląd w tajemnicze aspekty ptasiego świata i pokazuje zadziwiające zachowania różnych zwierząt. A jako że szczególne miejsce zajmują tu rodzime gatunki, powinna być to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika natury.

Po więcej ciekawostek przyrodniczych zapraszamy do podcastu „Z Dobrą Energią w las”, który Adam tworzy wraz z red. Marcinem Cichońskim z Radia 357, a który powstał dzięki naszemu wsparciu: https://radio357.pl/podcasty/audycje/z-dobra-energia-w-las/

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!