Strona głównaAktualnościJesteśmy partnerem tegorocznej edycji Bydgoskiego Festiwalu Wodnego Ster Na Bydgoszcz

Jesteśmy partnerem tegorocznej edycji Bydgoskiego Festiwalu Wodnego Ster Na Bydgoszcz

czwartek, 13 czerwca, 2024

„Ster na Bydgoszcz” to festiwal jedyny w swoim rodzaju. Zlokalizowany w przepięknej scenerii Wyspy Młyńskiej organizowany w naszym mieście od 2008 roku. W tym roku postanowiliśmy dołączyć do grona jego partnerów i wystartować w Wielkim Wyścigu Butelkowym.

Tegoroczna edycja Steru na Bydgoszcz odbędzie się w dniach 22-23 czerwca na Wyspie Młyńskiej. Na wszystkich uczestników czeka wiele atrakcji, w tym coroczny Wielki Wyścig Butelkowy. W tym roku Ster na Bydgoszcz i odbywający się w jego trakcie Wielki Wyścig Butelkowy obchodzą jubileusz – to już 15-ty raz będziemy wspólnie uczestniczyć w wielu wodnych atrakcjach i wspólnej zabawie.

18 zespołów, w tym drużyna złożona z naszych wolontariuszy z PVE, buduje łodzie z plastikowych butelek z recyclingu. Każdy musi samodzielnie zaprojektować i wykonać łodzie. Nasza drużyna przygotowała następujący opis:

Załoga “PVE Dobra Energia” to prawdziwi mistrzowie ekologicznego pędu! Nasza butelkowa łódź jest tak szybka, że nawet wiatr ma problem z dotrzymaniem tempa. Zasilana wyłącznie przez odnawialne źródła energii, śmiga po wodzie jak krokodyl na kofeinie. Każdy członek drużyny to eko-inżynier, który potrafi zamienić butelkę po napoju w hydrodynamiczny cud techniki.
Kiedy “PVE Dobra Energia” startuje w wyścigu, to nie tylko woda faluje, ale i konkurencja zaczyna drżeć w posadach. Nasze butelki są tak aerodynamiczne, że mogłyby śmiało konkurować z rakietami SpaceX, a żagle z paneli słonecznych przypominają skrzydła aniołów eko-ochrony. Misją “PVE Dobra Energia” jest nie tylko udział w wyścigu i pokazanie klasy na wodzie, ale także edukacja na temat zielonej energii. Drużyna “PVE Dobra Energia” to nie tylko zawodnicy, to także ambasadorowie zrównoważonego rozwoju, którzy swoją pasją zmieniają świat na lepsze, jedną falą po drugiej!

Wielki Wyścig Butelkowy wystartuje w niedzielę 23 czerwca o godz. 15:00 – załogi będą ścigać się po rzecze Brdzie od Barki Lemara do Wyspy Młyńskiej. Zapraszamy do kibicowania!

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!