Strona głównaAktualnościFinał pilotażowej edycji projektu „Szkoła Młodych Liderek” w Koronowie

Finał pilotażowej edycji projektu „Szkoła Młodych Liderek” w Koronowie

środa, 20 marca, 2024

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie odbył się finał pilotażowej edycji projektu „Szkoła Młodych Liderek”, którego celem jest wzmacnianie kompetencji liderskich wśród dziewcząt z małych miejscowości. „Niech ten projekt doda wam skrzydeł, żebyście mogły spełniać swoje marzenia” – tymi słowami powitała wszystkie uczestniczki Agata Czajkowska, współzałożycielka i członkini zarządu naszej fundacji.

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 zgromadziły się wszystkie klasy szóste i siódme, by wziąć udział w uroczystym zakończeniu projektu „Szkoła Młodych Liderek”, który koordynowała dr Monika Izbaner.

Pokazowa debata oksfordzka

Uczennice z klas siódmych wczoraj udział w pokazowej debacie oksfordzkiej „Uczennice powinny mieć pełną swobodę kreowania swojego wyglądu przebywając na terenie szkoły”, a podczas szkoleń i warsztatów, które odbyły się w ostatnich tygodniach, uczyły się jak występować publicznie. Powitała je Agata Czajkowska, współzałożycielka i członki zarządu naszej fundacji życząc wszystkim dziewczynkom, by nigdy nie rezygnowały ze swoich marzeń.

Gościni specjalna – prof. Aleksandra Zasada

Gościnią specjalną wczorajszego wydarzenia była pochodząca z Włocławka polska mikrobiolożka prof. Aleksandra Zasada, która opowiadała o tym, co wspólnego mają ze sobą detektyw i naukowiec, na czym polega praca z najniebezpieczniejszymi wirusami i bakteriami oraz jaką radę dałaby sobie nastoletniej. Pani Profesor przyjechała na to spotkanie z Warszawy, gdzie w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładzie Higieny pełni funkcję Pełnomocnika ds. Bezpieczeństwa Laboratorium BSL3 oraz Kierownika Pracowni Badania Bakterii Wysoce Chorobotwórczych.

Upominki dla uczestniczek projektu

Każda z 20 uczestniczek projektu „Szkoła Młodych Liderek” otrzymała od nas pamiątkowy dyplom i książkę. Serdecznie dziękujemy Fundacja Bęc Zmiana za wsparcie naszego projektu. Każda z dziewczyn biorących udział w Szkole Młodych Liderek otrzyma w prezencie bestsellerową książkę „Tupeciary. O kobietach, które robią to, co chcą”.

Dziękujemy także dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie za otwartość, zaangażowanie i zaproszenie do wspólnych działań na rzecz uczennic. Już wkrótce rozpoczniemy działania w kolejnej szkole w woj. kujawsko-pomorskim.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!