Strona głównaAktualności„Bożonarodzeniowa pierzynka”, czyli nowa Bajka z Dobrą Energią czeka już na najmłodszych

„Bożonarodzeniowa pierzynka”, czyli nowa Bajka z Dobrą Energią czeka już na najmłodszych

środa, 20 grudnia, 2023

We współpracy z Radiem 357 i Katarzyną Torzewską stworzyliśmy cykl Bajek z Dobrą Energią. Na stronie radia pojawiła się najnowsza zimowa bajka autorstwa bajarki Kasi.

Bajki z Dobrą Energią to nie są zwykłe bajki, a prawdziwe słuchowiska. Katarzyna Torzewska od lat opowiada dzieciom o magicznym świecie drzew, lasów i zwierząt wykorzystując przy tym niezwykłe rekwizyty, wplatając w swoje opowieści muzykę i śpiew. Kasia jest pedagogiem dziecięcym, interesuje się terapią poprzez sztukę, prowadzi zajęcia dla dzieci i występuje ze swoimi bajkami w całej Polsce.

Bajki z Dobra Energią powstały jako jeden z elementów naszej współpracy z Radiem 357. Brakowało nam na antenie treści skierowanych bezpośrednio do najmłodszych słuchaczy, więc postanowiliśmy temu zaradzić.

„Bożonarodzeniowa pierzynka”

„Usłyszał pajączek wołanie, bo przecież bliziutko się schował. Jego malutkie, pajęcze serce bić zaczęło mocniej (..). I zaraz wziął się do pracy. A tak gorliwie, że wnet siateczka mięciutka gotowa była. A śliczna taka, jak nigdy jeszcze. Srebrzyste niteczki w niej lśniły, maleńkie gwiazdeczki błyskały. Powtykał jeszcze pajączek pióreczka w pierzynkę, żeby cieplejsza i milsza była.”
– przepiękna opowieść o dzielnym pajączku pod tytułem „Bożonarodzeniowa pierzynka” czeka już na najmłodszych słuchaczy.

Gdzie można posłuchać Bajek z Dobrą Energią?

Bajki są dostępne za darmo na stronie Radia 357 w formie podcastów. Dostęp do bajek jest otwarty, wystarczy tylko kliknąć w link lub wpisać w wyszukiwarce na stronie radia hasło: bajki. Są one przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Najnowsza bajka pod tytułem „Kogucia historia” opowiada o biednej staruszce, która w niezwykły sposób weszła w posiadanie magicznego koguta i kubka samoistnie napełniającego się mlekiem. Z kim rozmawiała w niebie, jakie jeszcze przygody ją spotkały i czy kradzież popłaca? Tego dowiecie się słuchając całej historii. Zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych!

Lista Bajek z Dobrą Energią dostępnych na stronie Radia 357:

Wszystkie bajki stworzyła bajarka Katarzyna Torzewska z Bydgoszczy, której serdecznie dziękujemy za wspólne działania na rzecz dzieci.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!