Strona głównaAktualnościAdam Zbyryt „Człowiek z Puszczy” został oficjalnym ambasadorem naszej fundacji

Adam Zbyryt „Człowiek z Puszczy” został oficjalnym ambasadorem naszej fundacji

środa, 10 stycznia, 2024

Z wielką radością i dumą ogłaszamy, że od początku tego roku Adam Zbyryt – Człowiek z Puszczy jest oficjalnym ambasadorem naszej fundacji i pisze dla nas książkę.

Adam Zbyryt to biolog, ornitolog, popularyzator nauki i autor czterech książek przyrodniczych. Razem z redaktorem Marcinem Cichońskim prowadzi cykl audycji przyrodniczych „Dwóch ludzi z puszczy” na antenie Radia 357 . Występuje w serialu przyrodniczym „Podglądacze przyrody” emitowanym na antenie Polsatu. Był prelegentem prestiżowego TEDx-u i wielu innych wydarzeń popularnonaukowych. Współpracuje z magazynem „Przekrój”, gdzie publikuje teksty na tematy przyrodnicze. Za działania popularyzatorskie otrzymał tytuł „Popularyzatora Nauki 2021” w kategorii Animator w konkursie zorganizowanym przez serwis #PAP „Nauka w Polsce”.

Jak zaczęła się nasza współpraca? Najpierw z ciekawością słuchaliśmy poniedziałkowego cyklu w Radiu 357, potem spotkaliśmy się podczas wspólnego sadzenia lasu, a następnie zaprosiliśmy Adama do wygłoszenia wykładu podczas inauguracji naszego projektu dla wiejskich bibliotek „Biblioteki Pełne Dobrej Energii”. Tak ujęło nas to, w jaki sposób Adam zaraża dzieci (i nie tylko!) swoją pasją i miłością do przyrody, że zapragnęliśmy więcej i zaprosiliśmy Adama do bliższej współpracy. Przez nami miesiące pełne wspólnych działań na rzecz edukacji ekologicznej i przyrodniczej wśród dzieci i młodzieży.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!