Strona głównaAktualnościAdam Zbyryt ambasadorem naszego autorskiego projektu Biblioteki pełne dobrej energii

Adam Zbyryt ambasadorem naszego autorskiego projektu Biblioteki pełne dobrej energii

poniedziałek, 11 września, 2023

Uruchamiamy ogólnopolski program wspierania wiejskich bibliotek. Chcemy wzmacniać społeczności lokalne, podnosić poziom wiedzy dotyczącej troski o środowisko naturalne, ekologii, odnawialnych źródeł energii, zmian klimatycznych, a także rozwijać zainteresowania dzieci i młodzieży naukami przyrodniczymi.

Biolog, ornitolog, popularyzator nauki i autor czterech książek przyrodniczych. Razem z redaktorem Marcinem Cichońskim prowadzi cykl audycji przyrodniczych „Dwóch ludzi z puszczy” na antenie Radia 357 . Występuje w serialu przyrodniczym „Podglądacze przyrody” emitowanym na antenie Polsatu. Był prelegentem prestiżowego TEDx-u i wielu innych wydarzeń popularnonaukowych. Współpracuje z magazynem „Przekrój”, gdzie publikuje teksty na tematy przyrodnicze. Za działania popularyzatorskie otrzymał tytuł „Popularyzatora Nauki 2021” w kategorii Animator w konkursie zorganizowanym przez serwis #PAP „Nauka w Polsce”. Adam Zbyryt – Człowiek z puszczy, bo o nim mowa, przyjął nasze zaproszenie i został oficjalnym ambasadorem naszego autorskiego projektu „Biblioteki pełne dobrej energii”.

Nabór do projektu wystartuje 20 października 2023 r. Każda z wybranych w ramach konkursu wiejskich bibliotek otrzyma od fundacji pakiet piętnastu książek o tematyce przyrodniczej i będzie zobowiązana do przeprowadzenia trzech zajęć ekologicznych dla dzieci i młodzieży. Biblioteki, które przeprowadzą najciekawsze zajęcia edukacyjne w ramach projektu, w nagrodę będą mogły zorganizować u siebie spotkanie z oficjalnym amabasadorem, Adamem Zbyrytem.
Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas: fundacja@pvedobraenergia.pl

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!