Kreatywne warsztaty dla dzieci, rodziców i seniorów w Ogorzelinie, Doręgowicach, a także Kruszce zgromadziły 13 uczestników. Stanowiły źródło doskonałej zabawy, rozmowy, nawiązania znajomości, zdobycia ciekawych umiejętności.
22 i 23 czerwca mieszkańcy Gminy Chojnice licznie uczestniczyli w bezpłatnych warsztatach kreatywnych organizowanych przez Fundację PVE Dobra Energia przy wsparciu Grupy PVE. Wydarzenia odbyły się w Ogorzelinie, Doręgowicach oraz Kruszce, stając się okazją do wspólnego spędzenia czasu, rozwijania pasji i budowania międzypokoleniowych relacji.
Teatr, zapach świeżo pieczonych bułeczek i twórcze rękodzieło połączyły dzieci, rodziców i seniorów, tworząc przestrzeń pełną radości, rozmów i dobrej energii.
Każde spotkanie rozpoczynało się wyjątkowym spektaklem na żywo w wykonaniu znanej bydgoskiej bajarki Katarzyny Torzewskiej. Artystka zabierała uczestników w świat niezwykłych opowieści, animacji i bohaterów, pobudzając wyobraźnię oraz zachęcając do wspólnego przeżywania historii. Zarówno najmłodsi, jak i dorośli z zaciekawieniem dali się porwać magii teatru.
Po części artystycznej przyszedł czas na wyzwania kulinarne. Uczestnicy własnoręcznie wyrabiali ciasto na bułeczki z makiem, formowali i przygotowywali do wypieku.
Czas oczekiwania na wypieki wypełniły warsztaty plastyczne prowadzone przez Katarzynę Kostrzewę, artystkę znaną z nietuzinkowych pomysłów i niekonwencjonalnego podejścia do sztuki. Uczestnicy z zaangażowaniem tworzyli własne prace m.in ozdoby z drewna, ptaki z papieru pochodzącego z recyklingu. Najważniejsza była radość płynąca z działania i wspólnoty. Na zakończenie każdego spotkania wszyscy skosztowali własnoręcznie przygotowanych wypieków.
Nie zabrakło również miłej niespodzianki, symbolicznej pamiątki stworzonej wspólnie podczas warsztatów, która pozostała z uczestnikami jako wyjątkowy ślad wspólnie spędzonego czasu, nowych doświadczeń i dobrej energii.
Warto dodać, że była to już kolejna wizyta Fundacji PVE Dobra Energia w Gminie Chojnice i ponowna okazja do bycia razem, współdziałania, nawiązywania nowych znajomości, relacji.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, uśmiech i niezwykłą atmosferę, która towarzyszyła każdemu ze spotkań.
Do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń organizowanych przez Fundację PVE Dobra Energia przy wsparciu Grupy PVE!