Strona głównaAktualności7 czerwca w Białych Błotach odbyło się uroczyste zakończenie 2. edycji projektu „Szkoła Młodych Liderek”

7 czerwca w Białych Błotach odbyło się uroczyste zakończenie 2. edycji projektu „Szkoła Młodych Liderek”

wtorek, 11 czerwca, 2024

Celem projektu „Szkoła Młodych Liderek” jest wzmacnianie kompetencji liderskich wśród dziewcząt ze starszych klas szkoły podstawowej z małych miejscowości. 2. edycja Szkoły Młodych Liderek odbyła się na przełomie maja i czerwca 2024 r. w Białych Błotach pod Honorowym Patronatem Minister Edukacji. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego projektu.

W 2. edycji „Szkoły Młodych Liderek” wzięło udział 17 dziewcząt z 6 klasy Szkoły Podstawowej im. M. Rejewskiego w Białych Błotach. Dziewczęta wzięły udział w cyklu warsztatów i przygotowaniach do udziału w debacie oksfordzkiej:

Warsztat z podstaw debaty oksfordzkiej i argumentacji przeprowadziła Marianna Izbaner – psycholożka, psychoterapeutka, trenerka. Warsztat z przemówień publicznych i kreowania wizerunku przeprowadziła dr Monika Izbaner – trenerka, coachka, nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem oraz koordynatorka merytoryczna całego projektu. Warsztat antydyskryminacyjny przeprowadziła Magdalena Warzocha – psycholożka, pedagożka specjalizująca się w tematach feministycznych. Warsztat merytoryczny wokół tezy debaty pokazowej przeprowadziła Eliza Wessel – psycholożka edukacji, trenerka, animatorka społeczności lokalnych, a warsztat przygotowujący do samej debaty przeprowadził Fryderyk Małecki – akademicki wicemistrz polski debat oksfordzkich.

Debata finałowa odbyła się 7 czerwca w sali gimnastycznej w szkole i wzięła w niej udział społeczność szkolna. Teza, nad którą debatowały dziewczęta brzmiała: „Uczennice powinny mieć pełną swobodę kreowania swojego wyglądu przebywając na terenie szkoły”. Na debatę zostały zaproszone także uczestniczki 1. edycji „Szkoły Młodych Liderek” – uczennice szkoły podstawowej z Koronowa, jako strona opozycji.

Na zakończenie debaty każda z uczestniczek otrzymała dyplom z gratulacjami od członkini zarządu naszej fundacji – Agaty Czajkowskiej.

2. edycja projektu „Szkoła Młodych Liderek” realizowana była pod honorowym patronatem Minister Edukacji Barbary Nowackiej.

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!