Strona głównaAktualności29 kwietnia zapraszamy do saloniku MCK-u na szkolenie i spotkanie międzypokoleniowe

29 kwietnia zapraszamy do saloniku MCK-u na szkolenie i spotkanie międzypokoleniowe

środa, 17 kwietnia, 2024

29 kwietnia będziemy obchodzić Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. Tego dnia w godz. 10-14, w saloniku MCK-u w Bydgoszczy obędzie się szkolenie z umiejętności komunikacyjnych i międzypokoleniowe spotkanie zapoznawcze. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym projekcie osoby 60+ z Bydgoszczy i okolicy! Więcej szczegółów w artykule.

Wierzymy w to, że najwięcej możemy nauczyć się od siebie nawzajem – niezależnie od tego, jak wiele lat nas dzieli. Dlatego wraz z Fundacją Projekty Edukacyjne i Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy zapraszamy seniorów z Bydgoszczy i okolic do udziału w projekcie międzypokoleniowym „Z dobrą energią”.

Naszym celem jest stworzenie przestrzeni do otwartej rozmowy i wymiany doświadczeń między przedstawicielami pokolenia seniorów i młodzieży. Chcemy budować więzi społeczne i promować szacunek dla różnych perspektyw życiowych. W projekcie, oprócz seniorów, udział wezmą uczniowie bydgoskich liceów.

Projekt rozpocznie się czterogodzinnym szkoleniem rozwijającym kompetencje „miękkie”, które poprowadzi Jan Piosik – prezes największej w Polsce fundacji zajmującej się debatami oksfordzkimi.

Podczas szkolenia będziemy uczyć się:
– jak tworzyć obiektywne argumenty
– jak mówić, aby zostać wysłuchanym i dobrze zrozumianym
– jak budować angażujące wypowiedzi
– jak wzmocnić swoją wypowiedź komunikacją niewerbalną

Po szkoleniu utworzymy mieszane zespoły, składające się z przedstawicieli seniorów i młodzieży, które pod okiem opiekunów grup (tutorów) będą wspólnie pracowały nad tematem finałowej debaty stanowiącej uroczyste zwieńczenie projektu, która odbędzie się 21.05. w sali widowiskowej MCK-u w godzinach 9-12.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o kontakt telefoniczny z Dominikiem z Fundacji Projekty Edukacyjne pod numerem tel. 883 863 644 lub e-mail do Natalii z naszej fundacji: natalia@pvedobraenergia.pl

Newsletter pełen dobrej energii

Newsletter pełen dobrej energii

Zostaw nam swój e-mail, a damy ci znać o kolejnych akcjach pełnych dobrej energii.

Trwa dodawanie...

Dziękujemy - Twój e-mail został dodany!